Čchi Kung - Osm harmonizačních cviků z taoistických hor

pondělí 17:00 – 18:15

4 lekce v období 9. – 30. ledna 2023

Série pravidelných lekcí Čchi-kungu, čínského energetického cvičení, které harmonizuje organismus a posiluje fyzickou i psychickou kondici. Nejen že rozvíjí tělesnou obratnost a sílu, slouží i k aktivaci metabolismu, oživení imunity a umocnění regenerace. Cvičení Čchi-kung je mocným nástrojem pro obnovu pohyblivosti, regulaci správné funkce orgánů a získání nebývalé duševní koncentrace a pocitu životní pohody.

O sestavě

Tato sestava patří mezi nejstarší léčebné taoistické praktiky. Její účinky se odráží na zdraví jak fyzickém tak i mentálním. Fyzickému tělu pomáhá zvyšovat imunitu tím, ze zrychluje všechny fyziologické procesy v těle. Zlepšuje krevní oběh a lymfaticky oběh a tím působí proti únavě, urychluje hojení ran, prospívá celkové regeneraci, očišťuje tělo od škodlivých látek, mezi které patří i ty nejnebezpečnější pro naše tělo jako těžké kovy. Má uklidňující účinek na naši mysl, harmonizuje psychiku a pomáhá zklidnit vnitřní napětí v duchu taoistického principu „klidná mysl, aktivní tělo“.

O cvičení Čchi Kung

Název Čchi Kung je možné přeložit jako „práce s životní energií″. Je to cvičení pomalých, na sebe navazujících plynulých pohybů, které přinášejí konkrétní zážitek vlastní energie a jsou velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění. Skrze pohyb, dech a vedení pozornosti se při cvičení tělem vede energie Čchi, která je životodárnou silou proudící ve všem živém, současně se zklidňuje mysl. Pomalé, lehké a plynulé pohyby podporují tok lymfy, oběh krve v žilách a proudění Čchi v meridiánech. Zároveň se tak procvičují klouby, šlachy a svaly, aniž by se přetěžovaly.

Cvičení Čchi Kung vzniklo před více než pěti tisíci lety v Číně a je jedním z pěti pilířů tradiční čínské medicíny. Technika je navržena tak, aby se Čchi v těle shromažďovala a uchovávala. Celoživotní cvičení Čchi kungu napomáhá pohyblivosti a vitalitě i ve stáří. Kromě toho je to možnost přeměnit Čchi ve vyšší, kvalitnější formy energie, „vyprázdnit ducha“ a najít cestu zpátky ke svým kořenům.

Andrea Poláková

Lektorka Qi Gong a Tai Chi, která se dostala na cestu vnitřních stylů čínského bojového umění v roce 2008. Následně odjela přímo do Číny a učila se ve Wudang Daoist Traditional Internal Kungfu Academy, kde také studovala Čchi-kung Pěti zvířat. Již během první lekce rozpoznala jeho blahodárné účinky a našla v něm klíč ke svému vnitřnímu zdroji. Od té doby toto cvičení praktikuje a s úctou ho předává všem, které tato cesta oslovuje.

V Číně pak Andrea strávila ještě několik let. Naposledy se v roce 2018 učila v chrámu Pěti nesmrtelných na hoře Baimashan vnitřní alchymii u Mistra Li.

V životě i v její práci ji láká objevovat, poznávat a propojovat vnitřní a vnější světy.

“Věřím, že v tichu uvnitř nás samých leží klíč k poznání o tom, kdo jsme. Dostat se do vnitřního ticha můžeme přes zaměření pozornosti na přítomnost, na tady a teď, skrz své tělo a dech. Energetická tělesná a dechová cvičení a meditace jsou pro mě úžasné nástroje jak lépe vnímat svůj život a jeho smysl. Dělá mi obrovskou radost je předávat dál a vidět, jak pozitivně proměňují životy dalších lidí.”

Cena 1 480 Kč za 4 lekce v období 9. – 30. ledna 2023. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 480 Kč.

Kurz je v tuto chvíli již plně obsazen.

Ve stejný den v 15:30 bude probíhat také cvičení Kung Fu s vějíři, podrobnosti zde.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na