Čchi Kung - cvičení pro tři úrovně zdraví

online kurz

čtvrtek 16:30 – 17:45

6 lekcí v období 3. února – 17. března

Online série šesti lekcí Čchi-kungu, kombinace fyzického a energetického cvičení pro aktivaci metabolismu, oživení imunity a umocnění regenerace. Cvičení Čchi-kung je mocným nástrojem pro obnovu pohyblivosti, regulaci správné funkce orgánů a získání nebývalé duševní koncentrace a pocitu životní pohody.

O cvičení Čchi Kung

Název Čchi Kung je možné přeložit jako „práce s životní energií″. Je to cvičení pomalých, na sebe navazujících plynulých pohybů, které přinášejí konkrétní zážitek vlastní energie a jsou velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění. Skrze pohyb, dech a vedení pozornosti se při cvičení tělem vede energie Čchi, která je životodárnou silou proudící ve všem živém, současně se zklidňuje mysl. Pomalé, lehké a plynulé pohyby podporují tok lymfy, oběh krve v žilách a proudění Čchi v meridiánech. Zároveň se tak procvičují klouby, šlachy a svaly, aniž by se přetěžovaly.

Cvičení Čchi Kung vzniklo před více než pěti tisíci lety v Číně a je jedním z pěti pilířů tradiční čínské medicíny. Technika je navržena tak, aby se Čchi v těle shromažďovala a uchovávala. Celoživotní cvičení Čchi kungu napomáhá pohyblivosti a vitalitě i ve stáří. Kromě toho je to možnost přeměnit Čchi ve vyšší, kvalitnější formy energie, „vyprázdnit ducha“ a najít cestu zpátky ke svým kořenům.

Cviky pro tři úrovně zdraví

Budeme se věnovat cvikům ze tří sestav: Sestava Velkého předělu, Orgánová sestava a sestava Tlačící ruce. Budeme rozvíjet tři úrovně zdraví: sílu, pružnost a vytrvalost těla, dechu a mysli.

Sestava Velkého předělu podporuje samoléčebné procesy našeho organismu i jeho mentální a spirituální rozvoj a otvírá cestu k přirozené spontaneitě. Tato půvabná sestava ladných, plynulých a uvolněných pohybů představuje vyprávění bílého jeřába, který je v Číně symbolem moudrosti, dlouhověkosti a inteligence. Tato meditace v pohybu je symbolickou a zároveň energetickou výpovědí o cestě člověka životem. Vyrovnává plynutí jinové a jangové energie, uvnitř i vně nás, a umožňuje nám hlubší a odvážnější žití.

Orgánová sestava je soubor cviků, které uvolňují jednotlivé energetické dráhy a posilují orgán, který na dané dráze leží. Jednotlivé dráhy mají svůj pravidelný vnitřní a vnější průběh i na základě tzv. orgánových hodin. Sestava má vynikající vliv na kvalitní prokrvení a funkčnost orgánů i na vylučování škodlivin z těla.

Jedinečný komplex plynulých, energeticky silových pohybů Tlačící ruce posiluje pevnost i flexibilitu vnitřního stabilizačního systému. Zacvičíme si vybrané cviky, které přispějí k rozvíjení motoriky, posílí kosti, svaly i šlachy.

Soňa Šťastná

Studovala Čchi Kung jako umění udržovat rovnováhu v neustálém přílivu proměn, které život znamená. Učí toto cvičení s přesvědčením, že ve chvíli, kdy praktikujete, prožíváte harmonii na úrovni duševní, fyzické i psychické. Tato praxe je cesta a zároveň cíl. Neustále se měnící energie, která nechce ustrnout ani v jednom stádiu, pouze udržovat rytmus proměny. Cvičení Čchi Kung začala praktikovat, když hledala cestu, jak se vrátit k vlastní síle, rovnováze, tělesnému a duševnímu zdraví. Čchi Kung se stal odpovědí na mnoho jejích otázek.

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 2 420 Kč za sérii šesti lekcí ve dnech 3. února – 17. března, vždy ve čtvrtek 16:30 – 17:45. Lekce není 3. března. Kurzovné se hradí předem na účet.

Cena 1 920 Kč při úhradě kurzovného do 27. ledna.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na