Dlouhý vlčí džem

27. – 30. prosince 2020

Dlouhý zimní džem kontaktní improvizace na osamělém místě v krajině Orlických hor. Čtyři dny strávené spolu v tanci a neodolatelném pohybu uprostřed zasněžených lesů a strání v teplém domě otevřeném do krajiny s výhledem na zimní východy a západy slunce..

Tanec a kontaktní improvizace, fyzické rozhovory a setkání v pohybu spojené s živou improvizovanou hudbou v osmi tříhodinových blocích. Souhra těl v pohybu podpořená zvukem hudebních krajin. Ponoříme se do nepřetržitého toku improvizace, která odráží proměny nálad, obrazů a zvuků. Džemujeme neúnavně, tancem něžným i divokým, pozorným i bezhlavým. Okouzleni, zcitlivělí, ponořeni, propocení a se zářícíma očima. Znovu a znovu se ladíme, hledáme se a měníme v kontaktu.

Protančíme období mezi svátky. Ožijeme, rozehrajeme tělo pohybem a dechem. Ve chvílích mezi tím budeme odpočívat, vyprávět si, odcházet do okolní přírody, cítit mráz, koupat se v ledové vodě pod skálou v soutoku divokých řek a vracet se osvěžení znovu do tance. Naslouchat sobě, těm druhým a všemu co nás obklopuje. Jaké to je, když naše vnímání zcitliví a mysl vystoupí ze zaběhaných kolejí? Těla, mysl a prostor se na sebe ladí. Nacházejí vzájemný vztah a dávají každé chvíli smysl. Podporujeme se navzájem v odvaze, v otevřenosti, v citlivosti, ve zvědavosti.

Kontaktní improvizace v Orlických horách je příležitost vzdálit se hluku, být si blízko a vidět čistě, cítit své tělo a naslouchat si hluboce.

Pěstujeme schopnost být spolu a jasní v tom co právě vnímáme a nechat se tím vést. Se známými i neznámými, i s těmi co přijedou z dálky. Máme k dispozici vše, co nám pomůže se vnímat, rozumět si navzájem, cítit se propojení, opravdoví a skutečně tady. Čas vyzkoušet svou odvahu a radikálně experimentovat. Čas uvolnit se do toho na co máme právě chuť. Možnost poznat sám sebe i ty druhé jinak než jsme zvyklí. Těšit se na všechno nové co spolu objevíme, co vytvoříme.

Jste vítáni ať už kontaktní improvizaci znáte dlouho, nebo krátce a nebo vás láká ji poznat. Zjistíte jak málo stačí.

Žíl je v podhůří Orlických hor a nachází se v obci Javornice – Přím. GPS souřadnice jsou 50.169522, 16.392851. Pokud pojedete vlakem nebo autobusem, dejte nám vědět, můžeme vám přijet naproti.

Čekat na vás budeme v neděli od 17:00, tančit se začíná ve 20:00. Chcete-li přijet později, dejte nám vědět kdy. Odjezdy ve středu do 21:00.

Cena 4 630 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 2 390 Kč.

Jídlo a ubytování 960 Kč

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na