Feldenkraisova metoda - nekonečně pohyblivý hrudník

pondělí 18:00 – 19:00

6 lekcí v období 9. listopadu – 14. prosince

Online série šesti večerů osobně vedených Arlyn Zones (USA), která je jednou z nejzkušenějších a nejoblíbenějších učitelů Feldenkraisovy metody® na světě. Lekce obsahují samotné cvičení cvičení Awareness Through Movement®, které Arlyn povede v reakci na vás, a sekce pro otázky a diskuzi.

Série cvičení je věnovaná pohyblivosti v oblasti hrudníku, o jehož možnostech nemáme mnozí z nás ani zdaleka úplný obraz. Při zkoumání pohyblivosti hrudníku nás může překvapit, kolik nevyužitých možností pohybu naše žebra mají. Prostřednictvím jemných a nenáročných cvičení odhalíme, jak se žebra mohou pohybovat vůči sobě a ve všech tušených i netušených směrech a jak obrovský vliv to má na celkovou pohyblivost. Už během lekcí pocítíte změny v pružnosti, ladnosti a pohodlí.

Pružnost nebo nepružnost hrudníku ovlivňuje celé naše fungování. Někdy je organizace hrudníku zodpovědná za zranění, bolesti či nepohodlí v jiných kloubech, jako jsou kolena, kyčelní klouby nebo ramena. My se však dokážeme učit a tyto staré vzorce měnit. Cvičení nás povede k objevení různých pohybových vzorců hrudníku, které zahrnují nový způsob využití celého našeho já.

Zlepšení pohybu hrudní páteře a žeber také zlepšuje dýchání. Zdokonaluje způsob jímž jsou síly přenášeny přes kostru. Má vliv na koordinaci a ve svém přímém důsledku i na duševní a emoční pohodu.

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Arlyn Zones (USA)

Arlyn se věnuje Feldenkraisově metodě od roku 1977 a s Dr. Moshé Feldenkraisem absolvovala jeho poslední výcvik, který ve svém životě vedl. V praxi byla aktivní a úspěšná ve všech směrech. Její zkušenosti zahrnují více nežli 35 letou soukromou praxi pro dospělé, děti i kojence s nejrůznějšími fyzickými i neurologickými obtížemi, kteří hledají pomoc a zlepšení. Vede workshopy feldenkraisovy metody pro zdravotníky, výkonné umělce a širokou veřejnost a také nabízí postgraduální semináře pro praktikanty Feldenkraisovy metody-.

V roce 1995 se stala trenérem Feldenkraisovy metody a od té doby vyučovala na více než stovce tréninků po celém světě, mnohé z nich vedla jako řídící učitel. Hodně učila v Evropě, Kanadě, Austrálii, USA a Jižní Americe. Své vlastní programy vedla především v Evropě a Severní Americe.

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Seminář bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 9. listopadu – 14. prosince, vždy v pondělí 18:00 – 19:00. Kurzovné se hradí předem na účet.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na