Feldenkraisova metoda - obnovení rovnováhy

online kurz

pondělí 18:00 – 19:00

6 lekcí v období 23. května – 27. června

Online série šesti večerů osobně vedených Larry Goldfarbem (USA), jedním z nejzkušenějších světových učitelů Feldenkraisovy metody®. Lekce obsahují cvičení Awareness Through Movement®, kterými vás Larry osobně povede přímo přes zoom, a sekci pro otázky a diskuzi.

Udržování rovnováhy je nejpreciznější pohybová úloha, kterou naše tělo vykonává den co den. Je to nepřetržitá spolupráce mozku, nervové soustavy a takřka všech svalů našeho těla s gravitací. Hladká chůze, ladný běh i pohodlný sed jsou podmíněny neustálým vyvažovaním, hledáním ideálních poloh a trajektorií. Ztrácíme-li schopnost hladce vyvažovat, dříve či později se dostavují bolesti přetížených částí a pocit námahy, tíhy a nejistoty v pohybu. Jste-li v nerovnováze, v těle se kumuluje napětí, které časem nenápadně narůstá a může náš organismus poškozovat.

Lekce jsou zaměřeny na obnovu dokonalého dynamického udržování rovnováhy. Naše tělo a nervová soustava jsou balancování stavěny. Pokud dáme pomocí speciálních jemných a pomalých pohybů naší nervově svalové soustavě ty správné podněty, náš systém se začne zbavovat zadržovného napětí, pohybových omezení a nefunkčních vzorců. Tělo rozeznává dokonalé funkční pohybové cesty a začíná k nim při koordinaci automaticky směřovat.

Vyvažování bez zadržování napětí je pro naše tělo hluboká přirozenost a na duševní úrovni se často objevuje pocit „návratů domů“. Opětovné nalezení a umocnění rovnováhy dává našemu pohybu i celému životu lehkost, ladnost, jistotu a svobodu ve všech směrech.

Lekce jsou překvapivě účinné a nevyžadují žádné předchozí zkušenosti s Feldenkraisovou metodou. Pomohou vám:

  • Obnovit dokonalou rovnováhu v polohách sedu a stoje.
  • Zdokonalit rovnováhu při dynamických činnostech jako je chůze či běh.
  • Obnovit snadný pohyb do všech směrů bez naléhání na jednu stranu.
  • Odlehčit pohybovému aparátu, snížit jeho bolestivost a dovolit jeho regeneraci.
  • Objevit ve svém pohybu spolehlivost, jistotu i eleganci.
  • Nalézt v pohybu pohodlí bez úsilí.
  • Na tělesné úrovni výrazně prohloubit hladkou koordinaci.

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Larry Goldfarb, Ph.D. (USA)

Magnetická osobnost, kolem které se vznáší aura jedinečného odborného poznání, dobré nálady a tušení neobvyklého. S výjimečnou lehkostí jemu vlastní vede lekce, které působí hluboko ve vašem systému, proměňují vaše vnímání a díky atmosféře uvolnění zvyšuje vaši chuť zkoumat.

Larry je jeden ze současných předních představitelů Feldenkraisovy metody. Přímý žák Moshe Feldenkraise a jeden z nejvyhledávanějších učitelů, který vede profesionální výcviky po celém světě. Průkopník v oblasti výuky, jehož knihy učí skutečnému porozumění metodě a schopnosti využít jejích účinků skutečně naplno.

V tuto chvíli se Larry věnuje zejména vedení profesionálních výcviků a postgraduálnímu vzdělávání učitelů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Zároveň vede svou soukromou praxi v Santa Cruz v Kalifornii. Jak Larry říká: „Vyučovat neznamená předávat informace, ale vytvářet situace, ve kterých se učení nedá odolat.“

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Seminář bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 23. května – 27. června, vždy v pondělí 18:00 – 19:00. Kurzovné se hradí předem na účet.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na