Feldenkraisova metoda - odlehčení skrze nohy

úterý 18:00 – 19:00

8 lekcí v období 10. ledna – 28. února 2023

Skrze nohy proudí síla země do celého těla. Jde o to jak jsme zvyklí nohy používat. Přitom v každé chvíli života můžeme své pohybové zvyky zlepšit a jednoduchým způsobem se zbavit zbytečné námahy, bolestí, napětí nejen v samotných nohách ale i v jiných částech těla. Série 8 lekcí feldenkraisovy metody, zaměřených na dokonalou spolupráci nohou se zbytkem těla, na souhru a zprůchodnění kloubů a na lepší pohyblivost nohou.

Naše celková stabilita, lehkost i pohyblivost se odvíjí postavení nohou a na naší schopnosti používat nohy v účinných směrech. Feldenkraisova metoda pomůže změnit nefunkční a neúčinné používání nohou a najít nové účinnější a zároveň příjemnější způsoby jak je s nimi hýbat, získat zpět stabilitu, volnost a možnost žít aktivní život.

Je-li souhra narušena, pohyb je vychýlen a svalové, kostní a kloubní tkáně jsou přetěžovány, zvyšuje se napětí, objevují se bolesti, únava, nepohodlí a omezení pohybu. Naštěstí lze pohybové možnosti obnovit a regenerovat jakmile tělo dostane správné podněty. V tomto kurzu budeme nohám dávat speciální druh takových podnětů. Pomocí jemných a pomalých pohybů, proměníme k lepšímu své pohybové vzorce a zdokonalíme automatické programy naší nervové soustavy. Dáme svým nohám možnost opět rozšířit svůj rozsah pohybu, odlehčíme kloubům a svalům a umožníme jim regenerovat.

Na lekcích:

  • vnesete do svých nohou hlubší pocit uvolnění
  • umožníte ostatním částem těla, aby fungovala s dolními končetinami ve vzájemné souhře
  • naučíte se pohybovat s minimálním úsilím
  • objevíte pohyb který šetří klouby a pohybový aparát, dovoluje regeneraci a zmírňuje bolest
  • vnesete do svých nohou více lehkosti a živosti
  • na úrovni nervové soustavy přenastavíte své pohybové vzorce, abyste nový způsob pohybu přijali za svůj a nemuseli ho udržovat vědomě

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Lekce se konají v Praze.

Cena 4 080 Kč za cílenou sérii osmi večerů ve dnech 10. ledna – 28. února. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 780 Kč.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na