Feldenkraisova metoda - pohyb bez tíže

online kurz

pondělí 18:00 – 19:00

6 lekcí v období 24. května – 28. června

Online série šesti lekcí cvičení Awareness Through Movement pro znovuobjevení lehkosti v postoji i pohybu.

Kvalitu celého našeho života zásadně určuje to, jestli je pohyb jeho radostnou součástí, která nám dává svobodu, nebo je pro nás nezbytnou zátěží, kterou z velké části protrpíme. Proč nás pohyb někdy nabíjí a jindy vysiluje? Proč někdo přijde po dlouhé vycházce nabitý energií a jiný lapá po dechu a padne rovnou do postele? Naše tělo je přece od našeho narození stvořeno k pohybu.

Každá součást našeho pohybového aparátu je svým tvarem a funkcí dokonale uzpůsobená k našemu pohodlnému přemisťování a aktivitám. Naše nervová soustava je od počátku dokonale provázána s tělem, aby celého tohoto potenciálu dokázalo využít. Zemská přitažlivost je přitom naším spojencem a významnou oporou pro naši senzomotoriku. Právě s oporou v zemi totiž dokážeme zažívat stavy té nejvyšší pohybové lehkosti. Dokonalost podvědomého pohybového řízení v průběhu života ztrácíme setrváváním v namáhavých polohách či osvojováním si nevhodných pohybových zvyků.

Tato série pomocí jemných pomalých pohybů, které dokáže každý bez ohledu na věk či tělesné proporce, postupně obnovuje vaše pohybové možnosti a umožňuje vašemu tělu nacházet v zemské přitažlivosti podporu a jistotu. Do jednotlivých částí těla od chodidel, přes kyčelní klouby, hrudník až po krk a hlavu postupně vnášíte hluboké uvolnění, díky kterému se pohyb celého vašeho těla stává zážitkem osvobozující lehkosti. Tělo získává možnost odpočinout si, aktivně regenerovat a každým dnem rozšiřovat své možnosti.

Na lekcích zažijete:

  • novou volnost v pohybu krku a hlavy
  • hbitá dynamická chodidla
  • efektivní přenos sil přes kyčelní klouby
  • oporu ve vnitřním vyladění hlubokého kosterního svalstva
  • sebejistotu pohybu uspořádaného kolem středové linie
  • neobvyklý pocit tělesné délky a vnitřní stability
  • osvobozující lehkost pohybu díky neurologickému vyladění pohybových vzorců

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Angelika Feldmann, M.A. (Švýcarsko)

Věhlasná učitelka Feldenkraisovy metody se skvělým porozuměním pro somatické učení, osvobození pohybového potenciálu těla a s pozoruhodným přesahem principů této metody do oblasti umění. Často ve svých lekcích sleduje využití principů této metody v tanci, improvizaci a při práci s hlasem. Angelika vyučuje po celém světě na mnoha výcvicích Feldenkraisovy metody a je ředitelkou výcviků v Curychu ve Švýcarsku.

Ve své práci poutavým způsobem přivádí své žáky k pochopení hloubky Feldenkraisovy metody. Její způsob výuky je jedinečný, protože v něm dokáže spojovat široké spektrum pohybových zkušeností a poznatků o komplexním fungování pohybové, nervové soustavy a vědomí. Do svých lekcí přináší i materiál z jiných souvisejících pohybových metod a rozvíjí všímavost, která umocňuje somatické učení.

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Seminář bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 24. května – 28. června, vždy v pondělí 18:00 – 19:00. Kurzovné se hradí předem na účet.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na