Feldenkraisova metoda - pohyb s volnou hlavou

online kurz

pondělí 18:00 – 19:00

6 lekcí v období 12. července – 16. srpna

Online série šesti večerů osobně vedených Arlyn Zones (USA), která je jednou z nejzkušenějších a nejoblíbenějších učitelů Feldenkraisovy metody® na světě. Během cvičení Awareness Through Movement® odkryjete ve svém těle obrovské možnosti pro snadný bezbolestný pohyb. Poznáte, jaké změny lze dosáhnout pod osobním vedením přímé následovnice Moshé Feldenkraise.

Tématem semináře je rozšiřování pohybových možností hlavy a krku. Postupně budeme objevovat celý rozsah, kterého mohou tyto významné tělesné části dosáhnout. Pocítíme, že se jejich pohyb může výrazně zdokonalovat ve své plynulosti, přesnosti, lehkosti a použití minimální námahy. Zažijeme, jak s sebou každé zlepšení pohybu hlavy přináší intenzivní rozšíření pohyblivosti celého těla. Každý pokrok v oblasti hlavy a krku doprovázejí výrazné změny dýchání, odlehčení a pohybové zprůchodnění. V takovou chvíli ve svém životě začínáme vnímat uvolnění, rovnováhu a pocit životní svobody.

Konkrétně vám lekce pomohou:

  • Pociťovat lehkost hlavy díky vyjasnění podpory páteře, pánve a nohou.
  • Osvobodit svalstvo hlavy, krku a ramen tím, že se je naučíte rozlišovat.
  • Objevit dynamický vztah mezi pohyblivostí hlavy, krku a pohyblivostí pánve.
  • Rozšířit periferní vidění a prostorové vědomí skrze koordinací pohybů očí s pohybem hlavy.
  • Obnovit spojení mezi dolní čelistí, lebkou a pánví.

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Arlyn Zones (USA)

Arlyn se věnuje Feldenkraisově metodě od roku 1977 a s Dr. Moshé Feldenkraisem absolvovala jeho poslední výcvik, který ve svém životě vedl. V praxi byla aktivní a úspěšná ve všech směrech. Její zkušenosti zahrnují více nežli 35 letou soukromou praxi pro dospělé, děti i kojence s nejrůznějšími fyzickými i neurologickými obtížemi, kteří hledají pomoc a zlepšení. Vede workshopy feldenkraisovy metody pro zdravotníky, výkonné umělce a širokou veřejnost a také nabízí postgraduální semináře pro praktikanty Feldenkraisovy metody.

V roce 1995 se stala trenérem Feldenkraisovy metody a od té doby vyučovala na více než stovce tréninků po celém světě, mnohé z nich vedla jako řídící učitel. Hodně učila v Evropě, Kanadě, Austrálii, USA a Jižní Americe. Své vlastní programy vedla především v Evropě a Severní Americe.

Kurs probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Kurs bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 12. července – 16. srpna, vždy v pondělí 18:00 – 19:00. Kurzovné se hradí předem na účet.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na