Feldenkraisova metoda - pohyblivá páteř

úterý 18:10 – 19:10

7 lekcí v období 11. ledna – 22. února

Série, ve které vnášíte uvolnění do svého těla a navracíte do něj pohyblivost a lehkost. Na těchto lekcích povedeme k dokonalosti naši páteř pohybovým propojením hrudníku a pánve. Obnovíte souhru a vzájemnou komunikaci těchto částí tak, aby byla páteř zatěžována optimálně, mohla tak pohybu dodávat pruznost a přitom být spolehlivou oporou. Váš pohyb tak nabude ladnosti a pružnosti, zmírní se zatěžování bolestivých oblastí. Přitom se přirozeně uklidňuje váš dech, což výrazně působí na vaši duševní pohodu a prohlubuje vaši schopnost prožívat klid a spokojenost.

Na lekcích:

  • vnesete hluboký pocit uvolnění do zadní části těla
  • rozšíříte rozsah pohybu zad i pohybový komfort
  • obnovíte vzájemnou souhru končetin s páteří
  • naučíte se pohybovat trupem s minimálním potřebným úsilím
  • objevíte pohyb který páteř šetří, dovoluje její regeneraci a zmírňuje bolest
  • na úrovni nervové soustavy přenastavíte své pohybové vzorce, abyste nový způsob pohybu přijali za svůj a nemuseli ho udržovat vědomě

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Cena 3 090 Kč za cílenou sérii sedmi večerů ve dnech 11. ledna – 22. února, vždy v úterý 18:10 – 19:10. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 590 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na