Feldenkraisova metoda - pohyblivost kyčlí

středa 18:30 – 19:40

6 lekcí v období 18. ledna – 22. února 2023

Online cyklus 6 lekcí Awareness Through Movement povede světoznámá Aliza Stewart. Lekce, ve kterých vnesete uvolnění do svého těla a navrátíte do něj pohyblivost a lehkost.

Šest různých variací, které postupně uvolňují pohyblivost kyčlí a probouzejí jejich netušenou pohybovou kapacitu. Pochopíme klíčovou roli, kterou kyčelní klouby hrají v pohyblivosti celého těla. Naučíme se dokonale využívat jejich pohybových možností tak, abychom odlehčili jak kyčlím samotným, tak okolním částem pohybového aparátu a ty tak mohly ideálně fungovat. Každá nová pohybová cesta kyčelního kloubu dovoluje tělu uvolnit dávku napětí v dalších blízkých i vzdálených oblastech. Obnovíte souhru a vzájemnou komunikaci kyčlí s ostatními klouby v těle a tím vytvoříte podmínky pro hladký pohyb uvnitř kloubních pouzder, který pomáhá udržovat chrupavky, vazy a svaly ve skvělé kondici.

Váš pohyb nabývá ladnosti a pružnosti, zmírňuje se zatěžování bolestivých oblastí. Přitom se přirozeně zklidňuje váš dech, což výrazně působí na vaši duševní pohodu a prohlubuje vaši schopnost prožívat klid a spokojenost.

Na této sérii lekcí:

  • obnovíte pohyblivost kyčlí a dalších kloubů, které s nimi souvisí
  • zmírníte bolestivost kyčlí, kolen a bederní oblasti
  • aktivujete regeneraci kloubních chrupavek a tvorbu sinoviální kloubní tekutiny
  • zvětšíte rozsah pohybu kyčelního kloubu, dolních končetin a trupu
  • posílíte souhru nohou a zad, získáte pocit jistoty, jemnosti a přesnosti
  • získáte pohybovou pružnost pohybu, která bude šetřit váš pohybový aparát
  • zažijete nové pohodlí při sezení i chůzi
  • ideální způsoby pohybu budete integrovat na podvědomé úrovni, aby je tělo samovolně dále udržovalo
  • naučíte se univerzální způsoby, jak vracet zdraví jakémukoliv kloubu, který zrovna nefunguje tak jak má

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Aliza Stewart (USA)

Špičková umělkyně, úspěšná koncertní pianistka, která rozsáhle vystupovala v Izraeli, Evropě a Spojených státech se s prací Dr. Moshe Feldenkraise se setkala, když hledala, jak zlepšit své výrazové prostředky při hře na klavír. Prošla jeho výcvikem a výsledky studia byly pozoruhodné. Začala se metodě intenzivně věnovat zejména v oblasti umění: mnoho let učila feldenkraisovu metodu na hudební konzervatoři, vedla postgraduální kurz Feldenkraisovy metody na vysoké škole múzických umění a byla pozvána, aby učila feldenkraisovu metodu na festivalu komorní hudby Marlboro v USA. Brzy se stala velice úspěšnou učitelkou, známou po celém světě. Začala vést vlastní profesionální výcvik v USA a je hostující trenérkou výcviků v Izraeli, Rakousku, Řecku, Japonsku a Jižní Americe.

„Aliza je dokonalá učitelka s hlubokým porozuměním principům Feldenkraisovy metody.“ Sama hudebnice má nevšední porozumění pro záměry umělců a pro jejich potřeby na všech úrovních – fyzické, psychické, hudební i duchovní. Díky mé práci a s Alizou se mi osvětlilo mnoho důležitých aspektů cvičení, hraní a přemýšlení o hudbě. Je opravdu výjimečná. “ – Maria Lambros, violistka, členka fakulty konzervatoře Peabody, La Fenice

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Cvičení probíhá online na platformě Zoom a je otevřeno všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Kurz bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 18. ledna – 22. února, vždy ve středu 18:30 – 19:40. Kurzovné se hradí předem na účet.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na