Feldenkraisova metoda - hlas celým tělem

středa 18:30 – 19:40

6 lekcí v období 13. ledna – 17. února 2021

Online cyklus 6 lekcí Awareness Through Movement věnovaných souvislostem těla a hlasu povede světoznámá Aliza Stewart.

Dr. Moshe Feldenkrais zkoumal souvislosti mezi hlasem, dýcháním a pohybem. Vytvořil lekce, v nichž je možné rozšířit repertoár možností hlasu i dýchání, které pak tělo začne spontánně využívat. Současně se také zlepší vaše držení těla, flexibilita a pohyb je pro vás snadnější jak během dne tak i během vystupování.

Ať už jste hudebník, generální ředitel společnosti, psycholog nebo člen rodiny, váš hlas je hlavním nástrojem sdělení. Jemné odstíny, které sdělení dávají význam, jsou úzce spjaté s dýcháním a dýchání je úzce spjaté s pohybem. Hlas, který má znít potřebuje rezonanční nádobu a tou je vaše tělo. Čím bude prostornější, tím lépe bude znít. Najdete způsob jak nádobu rozšířit a zahodíte starý zvyk stahovat svaly, když mluvíte či zpíváte.

Na lekcích:

  • vnesete hluboký pocit uvolnění do vnitřních rezonančních prostorů těla
  • naučíte se hýbat, dýchat a mluvit s lehkostí a minimálním potřebným úsilím
  • tělo stane pro hlas oporou a ten dostane možnost regenerovat a měnit se
  • na úrovni nervové soustavy přenastavíte své dýchací a pohybové vzorce ovlivňující hlas, abyste nový způsob přijali za svůj a nemuseli ho udržovat vědomě
  • přinesete větší uvolnění i do jindy těžko přístupných míst hlubokého dýchacího a hlasového svalstva
  • umožníte částem těla, které ovlivňují hlas, aby fungovaly ve vzájemné souhře a získaly větší volnost

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Aliza Stewart (USA)

Špičková umělkyně, úspěšná koncertní pianistka, která rozsáhle vystupovala v Izraeli, Evropě a Spojených státech se s prací Dr. Moshe Feldenkraise se setkala, když hledala, jak zlepšit své výrazové prostředky při hře na klavír. Prošla jeho výcvikem a výsledky studia byly pozoruhodné. Začala se metodě intenzivně věnovat zejména v oblasti umění: mnoho let učila feldenkraisovu metodu na hudební konzervatoři, vedla postgraduální kurz Feldenkraisovy metody na vysoké škole múzických umění a byla pozvána, aby učila feldenkraisovu metodu na festivalu komorní hudby Marlboro v USA. Brzy se stala velice úspěšnou učitelkou, známou po celém světě. Začala vést vlastní profesionální výcvik v USA a je hostující trenérkou výcviků v Izraeli, Rakousku, Řecku, Japonsku a Jižní Americe.

„Aliza je dokonalá učitelka s hlubokým porozuměním principům Feldenkraisovy metody.“ Sama hudebnice má nevšední porozumění pro záměry umělců a pro jejich potřeby na všech úrovních – fyzické, psychické, hudební i duchovní. Díky mé práci a s Alizou se mi osvětlilo mnoho důležitých aspektů cvičení, hraní a přemýšlení o hudbě. Je opravdu výjimečná. “ – Maria Lambros, violistka, členka fakulty konzervatoře Peabody, La Fenice

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Cvičení probíhá online na platformě Zoom a je otevřeno všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Seminář bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 13. ledna – 17. února, vždy ve středu 18:30 – 19:40. Kurzovné se hradí předem na účet.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na