Feldenkraisova metoda - souhra čelist, břicho a pánev

online kurz

pondělí 18:00 – 19:00

6 lekcí v období 7. listopadu – 12. prosince

Pozoruhodná online série šesti večerů Feldenkraisovy metody® věnovaná uvolnění napětí z nejhlubších oblastí těla a vzájemnému sladění jemných pohybů tří klíčových částí. Cvičení Awareness Through Movement® osobně povede Arlyn Zones (USA), která je jednou z nejzkušenějších a nejoblíbenějších učitelů Feldenkraisovy metody® na světě. Lekce probíhají živě přes zoom včetně sekce pro otázky a diskuzi.

Propojení jemných svalů čelisti s hlubokými oblastmi břicha a pánve přestane být ve skvěle propracovaných lekcích pouhou teorií a mnohdy nás zaskočí nezvyklou účinností. Hlava a čelist obsahují všechny smyslové a rovnovážné mechanismy a jakmile se podaří obnovit jejich volnost a zjemnit jejich pohyb, má to okamžitě obrovský vliv na možnosti pohybu hlubokých oblastí pánve a břicha.

Tělo je dobře koordinované jen pokud má možnost hýbat pánví všemi směry. Tato pestrost a jemnost pohybu pánve je podmínkou rychlosti, lehkosti a neustálé připravenosti k akci. Většina z nás se však omezuje na mnohem menší škálu pohybů pánve, nežli jsou naše možnosti. Roli v tom hrají upřednostněné směry, dlouhodobé zvyky, sociální trendy i rané vlivy. Ty brání volnému pohybu po dlouhá léta a působí jako překážka, závaží či brzda na nevědomé úrovni a není proto lehké je identifikovat.

V této sérii se dokážeme postupně rozpustit statické kontrakce čelisti a břicha, které různými způsoby narušují volný pohyb pánve a ostatních částí těla. Je to příležitost usnadnit pohyb, vrátit mu svobodu, zlepšit koordinaci a rozpoznat zbytečné napětí, které omezuje náš potenciál pro účinnou akci.

Konkrétně vám lekce pomohou:

  • obnovit lehkost při běžných činnostech
  • odstranit napětí a bolest z oblastí sousedících s pánví
  • uvolnit obličejové svaly, odstranit křeče v kloubech čelisti
  • zjemnit a zpružnit myšlení
  • nahradit přebytečné napětí pohybem

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Arlyn Zones (USA)

Arlyn se věnuje Feldenkraisově metodě od roku 1977 a s Dr. Moshé Feldenkraisem absolvovala jeho poslední výcvik, který ve svém životě vedl. V praxi byla aktivní a úspěšná ve všech směrech. Její zkušenosti zahrnují více nežli 35 letou soukromou praxi pro dospělé, děti i kojence s nejrůznějšími fyzickými i neurologickými obtížemi, kteří hledají pomoc a zlepšení. Vede workshopy feldenkraisovy metody pro zdravotníky, výkonné umělce a širokou veřejnost a také nabízí postgraduální semináře pro praktikanty Feldenkraisovy metody.

V roce 1995 se stala trenérem Feldenkraisovy metody a od té doby vyučovala na více než stovce tréninků po celém světě, mnohé z nich vedla jako řídící učitel. Hodně učila v Evropě, Kanadě, Austrálii, USA a Jižní Americe. Své vlastní programy vedla především v Evropě a Severní Americe.

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Seminář bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 7. listopadu – 12. prosince, vždy v pondělí 18:00 – 19:00. Kurzovné se hradí předem na účet.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na