Feldenkraisova metoda - symfonie pohyblivosti v páteři

čtvrtek 18:30 – 19:30

6 lekcí v období 30. března – 4. května 2023

Cyklus online prvotřídních lekcí Feldenkraisovy metody v originálním podání legendární učitelky Mary Fusero. Cvičení které odhalí, jak znovu obnovit nezměrnou pohyblivost páteře a oživit její inteligenci, která neustále uvádí v soulad všechny její součásti.

Páteř je klíčem k síle i uvolnění. Je mnohem více, než 24 obratlů, k nimž jsou připojena žebra. Je to pružný proměnlivý most mezi hlavou a pánví, plný oblouků a spirál. Je to živý organismus, který v sobě obsahuje nesmírné množství pohybových možností, přičemž nikdy nepřestává poskytovat geniální oporu. Obnovení a sladění motorických funkcí páteře přináší nové životní nastavení. Změní nejen náš pohyb, ale i způsob vnímání a jednání.

Chceme-li se zbavit napětí, nerovnováhy či bolesti, ale také tehdy, když chceme posunout své možnosti daleko za jejich současné hranice, je hluboká reorganizace systému páteře a hrudního koše překvapivě účinná. V těchto lekcích hledáme a rozvíjíme flexibilitu, která není jen ve svalech, ale také “mezi ušima”. Budete překvapeni, jaký efekt může mít, když začneme při pohybu páteře zapojovat mozek jiným, nezvyklým způsobem. Pochopíte jak příjemné vjemy přináší úchvatná souhra všech částí páteře, když rozvinete možnosti kombinace pohybů ve všech 3 osách a ve všech jejích segmentech.

Lekce plné nových možností a objevů pro všechny, kdo mají zkušenosti s Feldenkraisovou metodou a jsou vhodné i pro začátečníky.

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Dr. Mara Fusero (Itálie)

Mezinárodně vysoce uznávaná trenérka Feldenkraisovy metody, inspirativní a pozoruhodná díky své vášni pro lidskou anatomii a stále hlubšímu pochopení principů Feldenkraisovy metody. To se jasně odráží v jejím stylu výuky, který s neobyčejnou přesností oslovuje klíčová místa v těle a skvěle využívá funkčních anatomických představ. Mara je navíc velmi pragmatická učitelka a pod jejím vedením máte šanci zažít nesporný účinek Feldenkraisovy metody. S jistou dávkou humoru vytváří skvělé prostředí, abyste se učili s radostí a dokázali metodu začlenit do svého každodenního života.

Od té doby, co vystudovala první evropský výcvik ‘Paris 1’ vedený Miriam Pfeffer, nikdy nepřestala tuto metodu rozvíjet. Spojila ji se svými fyzioterapeutickými zkušenostmi a psychologickým vzděláním. Dnes je žádanou učitelkou na mnoha profesionálních výcvicích Feldenkraisovy metody po celém světě a sama je ředitelkou tří mezinárodních výcviků v Barceloně, v Monferratu a v Miláně, kde také také již více než 30 let provozuje Centro Feldenkrais Movimento e Funzione, které pořádá kurzy ATM a FI a organizuje odborná školení.

Mara miluje vaření a při výuce často používá metafory z oblasti jídla. Také má ráda procházky a zahradničení… i když její oslík Nana stejně nakonec její růžové keře ojí!

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Cvičení probíhá online na platformě Zoom a je otevřeno všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Kurz bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 30. března – 4. května, vždy ve čtvrtek 18:30 – 19:30. Kurzovné se hradí předem na účet.

Cena 2 820 Kč při úhradě kurzovného do 27. března.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na