Feldenkraisova metoda - tajemství báječného sezení

online kurz

pondělí 18:00 – 19:00

6 lekcí v období 23. října – 27. listopadu

Online série šesti večerů osobně vedených Arlyn Zones (USA), která je jednou z nejzkušenějších a nejoblíbenějších učitelů Feldenkraisovy metody® na světě. Během cvičení Awareness Through Movement® odkryjete ve svém těle nové možnosti pro snadné, pohodlné a uvolněné sezení, naplněné vnitřní aktivitou. Poznáte, jak změnit stagnaci ve vnitřní vyváženost a jak zprůchodnit tělo během dlouhého sezení. Lekce jsou vedeny živě přes zoom a jejich součástí je i krátká sekce pro otázky a diskuzi.

Sezení je součástí moderního života a je běžně vnímáno jako zatěžující a unavující. Pokud však začneme sed místo jako polohu vnímat jako dynamickou a aktivní činnost, může se z něj stát příležitost pro uvolnění, regeneraci a jemné zvyšování tělesné mobility.

Během lekcí objevíte způsob sezení, který je snadný, beztížný, umožňuje pohyb ve všech směrech a naplňuje vás pocitem volnosti. Zdokonalíte vnímání své kosterní soustavy a naučíte se ji využívat k uvolňování nadbytečné svalové zátěže. Osvojíte si schopnost jemného vyvažování hlavy nad pánví a jejich vzájemnou souhrou vnesete do sedu lehkost a samozřejmost. Rozložením zátěže mezi oběma sedacími kostmi odlehčíte přetíženým částem pohybového aparátu a zdokonalíte svůj smysl pro rovnováhu. Rozpuštěním bloků a strnulých tělesných částí otevřete prostor pro hluboké, klidné a uvolněné dýchání. Zažijete sezení, který přináší klid, spokojenost, soustředěnost a při kterém oči vydrží déle svěží, aniž by se unavily a pálily.

V neposlední řadě se naučíte, jak do sedu přecházet a jak se opět zvedat do stoje způsobem, který je snadný, elegantní, využívá pohyblivosti těla a dále ji rozvíjí. Cvičení zdokonaluje vaše sezení jak na židli, tak na zemi, probíhá vsedě a vleže. Lekce působí na úrovni nervové soustavy, navozují ideální motorické vzorce a veškeré přínosy cvičení se výrazně projeví nejen v samotném sedu, ale podporují tělesný komfort a pohybové možnosti v jakékoliv poloze a situaci.

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Arlyn Zones (USA)

Arlyn se věnuje Feldenkraisově metodě od roku 1977 a s Dr. Moshé Feldenkraisem absolvovala jeho poslední výcvik, který ve svém životě vedl. V praxi byla aktivní a úspěšná ve všech směrech. Její zkušenosti zahrnují více nežli 35 letou soukromou praxi pro dospělé, děti i kojence s nejrůznějšími fyzickými i neurologickými obtížemi, kteří hledají pomoc a zlepšení. Vede workshopy feldenkraisovy metody pro zdravotníky, výkonné umělce a širokou veřejnost a také nabízí postgraduální semináře pro praktikanty Feldenkraisovy metody.

V roce 1995 se stala trenérem Feldenkraisovy metody a od té doby vyučovala na více než stovce tréninků po celém světě, mnohé z nich vedla jako řídící učitel. Hodně učila v Evropě, Kanadě, Austrálii, USA a Jižní Americe. Své vlastní programy vedla především v Evropě a Severní Americe.

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Seminář bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 23. října – 27. listopadu, vždy v pondělí 18:00 – 19:00. Kurzovné se hradí předem na účet.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na