Feldenkraisova metoda - vést pohyb z centra

online kurz

pondělí 18:00 – 19:00

6 lekcí v období 19. září – 24. října

Online série šesti večerů osobně povede Larry Goldfarb (USA), jeden z nejzkušenějších světových učitelů Feldenkraisovy metody®. Lekce obsahují cvičení Awareness Through Movement® a sekci pro otázky a diskuzi. Larry se s vámi vždy osobně setká přímo na zoomu.

Mobilizace centra je klíčem k neuvěřitelné přirozené síle vašeho těla. Dovednost vést pohyb z centra (oblasti známé také jako hara nebo dandien) je základem každého bojového umění a dokáže doslova proměnit vaši osobnost. Vyžaduje snadnost dýchání, koordinaci svalů pánevního dna i hlubokého kosterního svalstva, obratnost v oblasti kyčelních kloubů a ve spodní části zad.

Jednoduchá a jemná cvičení jsou vytvořena tak, abyste tyto klíčové oblasti obratněji používali a fyzicky zakusili, co to znamená, když necháte pohyb vycházet z centra. Cvičení doslova promění způsob, kterým obýváte své tělo i to, jak se cítíte ve své kůži. Aniž byste je trénovali, pochopíte jeden z klíčových principů juda a mnoha jiných bojových umění. Zmenšením námahy se naučíte dosahovat větších výsledků, čímž ulevíte svému tělu, zbavíte se únavy a bolesti.

Moshe Feldenkrais, zakladatel metody, vyvinul geniální způsob neurofyzického učení v nemž použil biomechanické principy juda pro rozvinutí a zdokonalení každodenního pohybu a běžných tělesných činností. Jigoro Kano, vynálezce juda, totiž uspěl na základě pochopení, že nezáleží na tom, jak velcí nebo silní jste. Vaše schopnost bránit se a obstát závisí na tom, jak efektivně se pohybujete. Jinými slovy, jak jste si vědomi svého těla a jak precizní máte koordinaci.

Lekce jsou překvapivě účinné a nevyžadují žádné předchozí zkušenosti s Feldenkraisovou metodou. Pomohou vám:

  • Nalézt ve svém pohybu zdroj nové síly a energie.
  • Zažívat v pohybu pohodlí bez úsilí.
  • Uvolnit hrudní oblast a usnadnit dýchání.
  • Obnovit koordinaci oblasti beder, pánve a kyčlí.
  • Objevit ve svém těle uvolnění, dynamiku i eleganci.
  • Odlehčit pohybovému aparátu, snížit jeho bolestivost a dovolit jeho regeneraci.

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Larry Goldfarb, Ph.D. (USA)

Magnetická osobnost, kolem které se vznáší aura jedinečného odborného poznání, dobré nálady a tušení neobvyklého. S výjimečnou lehkostí jemu vlastní vede lekce, které působí hluboko ve vašem systému, proměňují vaše vnímání a díky atmosféře uvolnění zvyšuje vaši chuť zkoumat.

Larry je jeden ze současných předních představitelů Feldenkraisovy metody. Přímý žák Moshe Feldenkraise a jeden z nejvyhledávanějších učitelů, který vede profesionální výcviky po celém světě. Průkopník v oblasti výuky, jehož knihy učí skutečnému porozumění metodě a schopnosti využít jejích účinků skutečně naplno.

V tuto chvíli se Larry věnuje zejména vedení profesionálních výcviků a postgraduálnímu vzdělávání učitelů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Zároveň vede svou soukromou praxi v Santa Cruz v Kalifornii. Jak Larry říká: „Vyučovat neznamená předávat informace, ale vytvářet situace, ve kterých se učení nedá odolat.“

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Seminář bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 19. září – 24. října, vždy v pondělí 18:00 – 19:00. Kurzovné se hradí předem na účet.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na