Feldenkraisova metoda - volný pohyb bez námahy

online kurz

úterý 18:10 – 19:10

5 lekcí v období 5. ledna – 2. února

Volný pohyb je základem pro naše vychutnávání života. Volnost v pohybu to je absence námahy a omezení, je to svoboda, který nám umožňuje soustředit se na to co chceme, aniž by naši pozornost upoutávala bolest. Naše pohybová svoboda nám může s přibývajícími roky nenápadně ubývat. To je navíc obvykle umocněno chybnými pohybovými návyky, které si během života vytváříme. Naštěstí je lidské tělo obdařeno úžasnou schopností regenerace a tak začíná své pohybové možnosti obnovovat, jakmile mu dáváme ty správné podněty.

Speciální druh takových podnětů budeme tělu dodávat na tomto intenzivním cyklu Feldenkraisovy metody. Jedná se o pohyby, které svou jemností a pomalostí promlouvají přímo k pohybovým vzorcům a bezprostředně působí kladné změny v naší nervové soustavě. Tím dáme svému tělu možnost opět rozšířit svůj rozshah pohybu, odlehčíme našemu pohybovému aparátu a umožníme mu opětovnou regeneraci, což kromě značné volnosti pohybu povede také ke zmírnění případné bolestivosti a znovunalezení radosti aktivního života v pohybu.

Na semináři:

  • vnesete do svého těla hlubší pocit uvolnění
  • naučíte se pohybovat se s minimálním potřebným úsilím
  • objevíte pohyb který šetří pohybový aparát, dovoluje regeneraci a zmírňuje bolest
  • na úrovni nervové soustavy přenastavíte své pohybové vzorce, abyste nový způsob pohybu přijali za svůj a nemuseli ho udržovat vědomě
  • přinesete větší uvolnění i do jindy těžko přístupných míst hlubokého svalstva
  • umožníte jednotlivým částem těla, aby fungovala ve vzájemné souhře a postupně nacházela větší volnost a uvolnění bez bolesti

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Po každé lekci bude účastníkům po 7 dnů k dispozici nahrávka pro zpětné shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 1 950 Kč za cílenou sérii pěti večerů ve dnech 5. ledna – 2. února, vždy v úterý 18:10 – 19:10. Kurzovné se hradí předem na účet.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na