Feldenkraisova metoda - volný pohyb bez námahy

úterý 9. srpna, 16:00 – 19:00

Volný pohyb nám umožňuje lépe si vychutnávat život. Volnost v pohybu je svoboda, díky které se můžeme soustředit na to, co chceme. Zaměřit se na to, co je pro nás důležité, a to bez zbytečné námahy a různých omezení. Když dáme tělu správné podněty, dokáže své pohybové možnosti obnovovat a rozvíjet.

Na tomto speciálním prázdninovém semináři projdete třemi různými lekcemi Awareness Through Movement.

Na semináři:

  • vnesete do svého těla hlubší pocit uvolnění
  • naučíte se pohybovat se s minimálním potřebným úsilím
  • objevíte pohyb který šetří pohybový aparát, dovoluje regeneraci a zmírňuje bolest
  • na úrovni nervové soustavy přenastavíte své pohybové vzorce, abyste nový způsob pohybu přijali za svůj a nemuseli ho udržovat vědomě
  • přinesete větší uvolnění i do jindy těžko přístupných míst hlubokého svalstva
  • umožníte jednotlivým částem těla, aby fungovala ve vzájemné souhře a postupně nacházela větší volnost a uvolnění bez bolesti

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).

Seminář se koná v Praze.

Cena 1 620 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 420 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na