Feldenkraisova metoda - všemocné ruce

online kurz

pondělí 18:00 – 19:00

6 lekcí v období 8. března – 12. dubna

Online série šesti večerů osobně vedených Arlyn Zones (USA), která je jednou z nejzkušenějších a nejoblíbenějších učitelů Feldenkraisovy metody® na světě. Lekce obsahují cvičení Awareness Through Movement®, které Arlyn povede živě, a krátkou sekci pro otázky a diskuzi.

Série cvičení je věnovaná pažím a rukám, rozšiřování jejich obrovských pohybových možností, které mnohdy nedokážeme odhadnout ani po mnoha letech jejich používání. Pochopíme, že jejich síla nespočívá ve svalech, nýbrž v dobrém propojení a spolupráci s ostatními částmi těla.

Používání rukou může být jednoduché a prosté. Jednoduchost a lehkost v pohybu paží zakusíme, když se nám objasní jejich propojení s páteří, s pánví a pohyblivými, přizpůsobivými žebry, která zároveň rukám poskytují skvělou oporu. Na druhé straně poznáme jak velmi různorodý a složitý může pohyb rukou být. To je dáno tím, že potřebujeme sladit velice jasné a přesné použití prstů a zápěstí s činností celých paží a ostatního těla.

Na lekcích:

  • prozkoumáme pohyb paží, který souvisí s raným vývojem kojenců
  • ukážeme si, jak se zmírnění napětí v prstech může rozšířit po celém našem těle
  • poznáme, že když změníme způsob jímž horní část paže spočívá v ramenním kloubu tak, že ji dostanete do neutrální polohy, dokážeme tím snížit bolestivost i odstranit pohybová omezení
  • zažijeme, jaký vliv má změna neutrální polohy zápěstí na ramena
  • najdeme způsob jak lépe využití paže tím, že se je naučíme propojit s činností pánve

Budete překvapeni kolik nevyužitých možností naše ruce mají. Prostřednictvím jemných a nenáročných cvičení odhalíte, jak se ruce mohou pohybovat ve všech tušených i netušených směrech a jak obrovský vliv to má na celkovou pohyblivost. Už během lekcí pocítíte změny v pružnosti, ladnosti a pohodlí.

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Arlyn Zones (USA)

Arlyn se věnuje Feldenkraisově metodě od roku 1977 a s Dr. Moshé Feldenkraisem absolvovala jeho poslední výcvik, který ve svém životě vedl. V praxi byla aktivní a úspěšná ve všech směrech. Její zkušenosti zahrnují více nežli 35 letou soukromou praxi pro dospělé, děti i kojence s nejrůznějšími fyzickými i neurologickými obtížemi, kteří hledají pomoc a zlepšení. Vede workshopy feldenkraisovy metody pro zdravotníky, výkonné umělce a širokou veřejnost a také nabízí postgraduální semináře pro praktikanty Feldenkraisovy metody.

V roce 1995 se stala trenérem Feldenkraisovy metody a od té doby vyučovala na více než stovce tréninků po celém světě, mnohé z nich vedla jako řídící učitel. Hodně učila v Evropě, Kanadě, Austrálii, USA a Jižní Americe. Své vlastní programy vedla především v Evropě a Severní Americe.

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Seminář bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 8. března – 12. dubna, vždy v pondělí 18:00 – 19:00. Kurzovné se hradí předem na účet.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na