Feldenkraisova metoda - za hranice zdánlivých omezení

víkend 12. – 13. února 2022

Intenzivní seminář Feldenkraisovy metody s úžasným vedením Joa Stollera a jeho inspirativní pohled na možnosti lidského těla dosahovat uvolnění, rovnováhy, obratnosti a přizpůsobivosti a lehkosti. Často minimalistické cvičení bez námahy má obrovský efekt. Přináší intenzivní zážitek volnosti a pohodlí ve vlastním těle.

Rozšíření vnitřního prostoru, to je otevírání nových možností. S většími možnostmi, cítíme se méně omezení, méně strnulí a méně uvízlí. Roste náš vnitřní prostor a volnost. Tato vnitřní svoboda je úzce svázána s tím, jak fungujeme navenek a jak se pohybujeme vnějším prostorem. Jak se v něm orientujeme, jak se po něčem natahujeme, jak se otáčíme, jak se díváme a jak se vztahujeme k zemi, zpracováváme její přitažlivost a její oporu.

Způsob, jakým je možné pomocí feldenkraisovy metody zvětšovat vnitřní a vnější prostor bude v jádru naší pozornosti při praktickém zkoumání – lekcích Awareness through movement (Uvědomění skrze pohyb).

O metodě

Feldenkraisova metoda je tak překvapivě účinná právě proto, že dokáže přebudovat naše pohyby a postavení těla od základů. Jejím záměrem je vytvářet nové možnosti a tím rozšiřovat vnitřní prostor na velmi hluboké úrovni. Nespokojuje se jen s děláním nových věcí, protože ve skutečnosti, když děláme „nové věci“ většinou používáme své staré hluboké návyky a spoléháme se na ně. Když neřešíme naše hlubší omezení, vzorce nepohodlí a „slabá místa“ a pak se zdá, že změna k lepšímu není možná.

Feldenkraisova metoda vás učí jemnosti, s níž se lze dostat k velmi hlubokým vrstvám kde je příčina toho, jak jsme uspořádání. Dotkneme se míst, kde pohyb teprve začíná, kde se začíná formovat postoj a kde vnitřní svět začíná působit na svět vnější a spoluvytvářet jeho podobu. Na této úrovni lze změnit velmi mnoho.

Joe Stoller (USA)

Své více než dvacetileté zkušenosti v práci s tělem získal na těch nejnáročnějších postech ve Spojených státech. Jako masér působil v terapeutickém centru pro vrcholové sportovce a posléze v řadě prvotřídních lázeňských středisek. Nakonec otevřel vlastní velmi úspěšnou soukromou praxi v USA a ve Francii. Je učitelem Feldenkraisovy metody, instruktorem Shengzhen Qigongu a učitelem kontaktní improvizace. Je také registrovaným masérem, který propojuje Shiatsu, Fenomenální dotek, Myofasciální uvolnění a somatickou výuku.

Během své pestré mezinárodní kariéry také vyučoval kurzy Vědomí skrze pohyb v rámci Present Moment Retreat (Mexiko), obdržel grant od Watsonova společenství pro výzkum kontaktní improvizace (CI) v různých kulturách a tanečně vystupoval s Tumblebones v Boulderu (USA). Jeho přístup k výuce podporuje procesy transformace a učení se něčemu novému při zachování hlubokého respektu k vlastními nalézání cesty každého jednotlivce.

Dílna je intenzivní: sobota 9:00 – 18:00 a neděle 9:00 – 17:00, je otevřená všem bez ohledu na věk, zkušenosti či aktuální pohybové možnosti.

Cena 3 870 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 870 Kč.

Cena 3 370 Kč při úhradě zálohy do 1. února.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na