Feldenkraisova metoda - živá záda

online kurz

úterý 18:10 – 19:10

6 lekcí v období 24. listopadu – 29. prosince

Ať už se chceme otočit, pro něco se ohnout či jen pohodlně sedět, záda neustále hrají zásadní roli. Záda určují náš postoj a vyladění zad je to, co dává naší chůzi, běhu i sedu eleganci a pružnost. Uvolnění zad a jejich ideální koordinace se zbytkem těla poskytuje pohodlí v našem pohybu a zároveň dává podněty pro mobilitu celého našeho pohybového aparátu a tím ho ochraňuje před strnulostí a přetížením. V tomto cyklu nalezneme pohodlí, uvolnění a souhru zad se zbytkem těla a poznáme jejich dalekosáhlý účinek na náš pocit v pohybu i v klidu.

Na semináři:

  • vnesete do svého těla hlubší pocit uvolnění
  • naučíte se pohybovat se s minimálním potřebným úsilím
  • objevíte pohyb který šetří pohybový aparát, dovoluje regeneraci a zmírňuje bolest
  • na úrovni nervové soustavy přenastavíte své pohybové vzorce, abyste nový způsob pohybu přijali za svůj a nemuseli ho udržovat vědomě
  • přinesete větší uvolnění i do jindy těžko přístupných míst hlubokého svalstva
  • umožníte svým zádům, aby fungovala v souhře se zbytkem těla a postupně nacházela větší volnost a uvolnění bez bolesti

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Kurz obsahuje podobně jako u prezenčních kurzů živé cvičení, součástí tedy není nahrávka.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 2 260 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 24. listopadu – 29. prosince, vždy v úterý 18:10 – 19:10. Kurzovné se hradí předem na účet.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na