Feldenkraisova metoda - znovustvoření postoje a chůze

online kurz

čtvrtek 18:00 – 19:00

6 lekcí v období 22. dubna – 27. května

Online kurs Feldenkraisovy metody®. Šest jedinečných špičkových lekcí, které vám pomohou přebudovat svůj základní postoj, objevit zcela novou chůzi, najít pocit lehkosti a potěšení v těch nejobyčejnějších denních činnostech. Všechny lekce jsou originálně navrženy a probíhají v rámu dveří.

Cvičení pozitivně působí na vzájemnou provázánost dynamické opory kosterně-svalového systému těla a nervového systému trojrozměrné navigace v poli gravitace.

Ve svých lekcích Awareness through movement® používá Larry Goldfarb obyčejný rám dveří jako nástroj k mimořádným změnám. S pomocí neurofyzického učení zdokonalíme souhru funkcí: koordinace, rovnováhy a orientace. Jde však o víc: přinést to, co během každé lekce objevíte do svého každodenního života. Vždy dostanete praktické a snadno proveditelné rady, co sami dělat, abyste ve svých proměnách mohli i po lekci pokračovat dál.

Tato série vám pomůže:

 • najít jistější a pohodlnější postoj
 • objevit elegantní, energickou, pružnou chůzi, která přináší dokonalý zážitek
 • obnovit smysl pro rovnováhu
 • orientovat se v nejistých, vratkých situacích
 • získat přístup k pružnosti, odolnosti, přizpůsobivosti a elasticitě, jež jsou vestavěny do našeho těla
 • odhalit své mrtvé úhly (směry které nemáme zmapované a kterým se vyhýbáme)
 • rozšířit svůj pohybový slovník
 • zbavit se únavy, přetížení a bolesti při stání a chůzi
 • zlepšit ohebnost, rovnováhu a pohybovou koordinaci.

Jediné vybavení, které budete potřebovat:

 • dveře, dostatečně široké, abyste v nich pohodlně stáli a dostatečně úzké, abyste se jich mohli bez námahy a vypětí dotknout lokty a předloktím
 • obyčejná židle s opěradlem, bez područek a bez koleček

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Larry Goldfarb, Ph.D. (USA)

Magnetická osobnost, kolem které se vznáší aura dobré nálady a tušení neobvyklého. S výjimečnou lehkostí jemu vlastní vede lekce, které působí hluboko ve vašem systému, proměňují vaše vnímání a díky atmosféře uvolnění zvyšuje vaši chuť zkoumat.

Larry je jeden ze současných předních představitelů Feldenkraisovy metody. Přímý žák Moshe Feldenkraise a jeden z nejvyhledávanějších učitelů, který vede profesionální výcviky po celém světě. Průkopník v oblasti výuky, jehož knihy učí skutečnému porozumění metodě a schopnosti využít jejích účinků skutečně naplno.

V tuto chvíli se Larry věnuje zejména vedení profesionálních výcviků a postgraduálnímu vzdělávání učitelů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Zároveň vede svou soukromou praxi v Santa Cruz v Kalifornii. Jak Larry říká: „Vyučovat neznamená předávat informace, ale vytvářet situace, ve kterých se učení nedá odolat.“

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Seminář bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 22. dubna – 27. května, vždy ve čtvrtek 18:00 – 19:00. Kurzovné se hradí předem na účet.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na