Hlasová alchymie

28. – 30. ledna 2022

Javornice – Přím

Zimní hlasový seminář v přírodě. Expedice do oblasti tvorby vícehlasých písní. Intenzivní dvoudenní práce s hlasem a pěstování nové schopnosti proniknout svým nejosobitějším způsobem do alchymie hlasového soukolí. Naučíme se poznat a posílit atmosféru písně ve chvíli, kdy se rodí.

V průběhu dílny budeme pracovat i na hlase každého z vás, jeho rezonanci v různých oblastech těla, objevovat jeho neznámé podoby a zabarvení, které budou mít ve vaší hlasové lince svůj význam. Naučíme se jít ven s tóny a dávat jim barvu. Cítit míru napětí, která umožní projevit v hlase cit. Prostě rozehřejeme tělo, jako nástroj.

Vytříbíme a zjemníme vnímání rytmu. Naučíme se jej nejen slyšet, ale i vnímat jej tělem, během zpěvu i někdy i dávno předtím, nežli zazní.

Pohyb těla zažijeme jako neoddělitelnou součást hudby.

Poznáme účinek slov, když se spojí s tóny a začne převládat jejich iracionální význam.

Hlavní směr dílny je znovu a znovu zažívat vzrušující, systematický a strhující proces vzniku skladby, kterým stojí za to projít sám i společně. Proces, který vyžaduje spontánnost, citlivost, trpělivost i odvahu. Je to hra, v níž každý nasazuje sám sebe, v níž se vzájemně podporujeme, do níž jdeme s chutí a nadšením, v níž nacházíme sami sebe a kterou nesmíme brát příliš vážně.

Na obzoru téhle dílny nám plá vidina malého repertoáru: dvou nebo tří nových písní které šlapou, baví nás, mají spád a znějí tak, že neodoláš. První počin živého seskupení, které zpívá tělem i duší.

Dílna je určená všem, kdo touží zpívat, mají chuť pustit se naplno do tvoření a hledání, ať už jsou zkušení či nezkušení.

Antonia Nyass

Zpěvačka a improvizátorka Antonia Nyass vás zasvětí do hlasové tvorby ve skupině, do práce s rytmy a vícehlasy s cílem vytvořit živý zvukový obraz. Celou svojí tvorbou připomíná pradávné spojení pohybu a hlasu, které umocňuje prožitek ze zpěvu, dotýká se nejhlubších míst a dává hlasovému projevu delikátní příchutě.

Antonia využívá ve svém vedení zkušenosti z různých hlasových seskupení, které v minulosti založila a nebo v nich sama působila. Je členkou acapelly Yellow Sisters a hlasově bubenického projektu Řeky a Atmosférický sbor. Věnuje se improvizovanému divadlu jako hudební složka představení Dámská jízda Ester Kočičkové a Simony Babčákové. Je také členkou improvizovaného divadla NO A.

Ve svých projektech vede k vícehlasému zpěvu, kde zpěváci vytvářejí společnou skladbu, stávají se živým a proměnlivým celkem, naslouchají, zatímco zpívají a zpívají zatímco naslouchají. Antonia hudbou žije, hudbu skládá učí, tvoří a miluje. Kromě umění vyjadřovat se hlasem šíří nádherný, otevřený a dobrodružný přístup k životu.

Seminář se koná v obci Javornice – Přím. GPS souřadnice jsou 50.169522, 16.392851. Pokud pojedete vlakem nebo autobusem, dejte nám dopředu vědět, můžeme vám přijet naproti.

Dílna je intenzivní: příjezd v pátek mezi 17:00 a 19:00, odjezd v neděli po 18:00.

Cena dílny 4 020 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 020 Kč.

Cena dílny 3 420 Kč při platbě zálohy do 20. ledna.

Ubytování 950 Kč.

Jídlo 1 550 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na