Hlasová sekce

středa 18:00 – 19:30

od 16. září 2020 do 27. ledna 2021

Tento pěvecký kurz je určen všem bez ohledu na to, co si o svém hlasu myslí, nebo co o svém zpěvu slyšeli. Pokud jste dosud váhali, nemějte obavy a přijďte mezi nás! Čeká nás hledání svého hlasu a rozvíjení podob, kterých může hlas nabývat…jak ho propojit s tělem, s pocity, stavy duše…jak uchopit moc, která je v hlase obsažena…jak ji použít, jak být schopen se naplno projevit a dát ven to, co prožívám…Budeme systematicky pracovat na správném vedení dechu, na základní mluvní a hlasové technice a na celkovém psychofyzickém uvolnění. Naučené dovednosti pak aplikujeme na lidové a umělé písně. Své hlasové možnosti budeme rozvíjet i pomocí improvizace, vzájemnému naslouchání a souznění, melodickému a harmonickému cítění.

Zpěv je přirozený prostředek k sebevyjádření. Malé dítě používá hlas zcela přirozeně: přirozeně dýchá, deklamuje a využívá svůj rezonanční potenciál. Dospělý člověk často tuto schopnost ztrácí tím, jak hromadí emocionální a tělesné bloky.

My se budeme znovu učit vyjadřovat se hlasem spontánně, radostně a bez obav, volně a hluboce dýchat a plně využívat svých rezonančních možností. Naučíme se i základům přirozené prostorové deklamace. Ovšem cílem není jen dobře pracovat s dechem a hlasem. Hlasové vibrace a dechová cvičení čistí tělesné a emocionální tělo, zprůchodňují energetické dráhy (čakry) apod. Touto prací se tak můžeme dobrat k vnitřní harmonii.

Tělo je dokonalým harmonickým nástrojem a naše práce by měla být jednou z cest, jak ho vědomě začít poznávat a používat…

Skupina bude pracovat jako uzavřená, aby byla více kompaktní a společná práce měla rychlejší spád.

Markéta Dvořáková

Markéta Dvořáková je pěvkyně s nádherným mezzosopránem, která se poslední dobou pohybuje napříč hudebními žánry. Je vyhledávanou interpretkou soudobé hudby – mnozí skladatelé píší přímo pro ni. Byly pro ni napsány hlavní role již v několika operách prováděných u nás i v zahraničí. S dánskou skladatelkou Line Tjornhoj navázala v roce 2012 trvalou spolupráci a vystupuje v jejích operách a experimentálních divadelních projektech v Kodani a Aarhusu. V roce 2015 nastoupila v roli madame Giry do muzikálu „Fantom opery“ A.L. Webera v divadle GoJa Music Hall v Praze.

Zpívá skladby experimentálních světových autorů, např. John Cage, Giacinto Scelsi, Morton Feldman, Steve Reich. Věnuje se také vokální improvizaci, se kterou podnikla úspěšné turné po USA. Svými koncerty také výrazně přispívá k znovuobjevení písňového díla Miloslava Kabeláče a dalších skladatelů poválečné generace. Společně s barytonistou Petrem Matuszkem nastudovala koncertní program „České středověké duchovní zpěvy“, se kterým s úspěchem účinkují na festivalech i na samostatných koncertech u nás i v zahraničí.

Cena 4800 Kč za celý kurz na období 16. září 2020 do 27. ledna 2021 (17 lekcí). S výjimkou 28. října, 23. prosince a 30. prosince. Rezervace místa po úhradě zálohy 1800 Kč.

Rádi byste navštěvovali tyto hodiny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na