Hormonální jógová terapie - opakovací lekce

pro absolventy celodenních kurzů

pondělí 21. září 17:15 – 18:45

čtvrtek 24. září 18:15 – 19:45

středa 30. září 14:15 – 15:45

Opakovací lekce Hormonální jógy pro ženy, které seminář s Irenou v minulosti již absolvovaly a rády by si sestavu znovu zopakovaly, či se ujistily, že vše cvičí dobře, či si jen přišly sestavu zacvičit ve skupině a uvolnit svůj nervový systém v relaxaci gongových vibrací. Na lekci si společně projdeme celou sestavu a bude zde prostor i na vaše dotazy.

Při každé registraci vybíráte jeden konkrétní termín ze tří uvedených. Můžete se však přihlásit na libovolný počet termínů.

Intenzivní celodenní semináře Hormonální jógové terapie s Irenou naleznete zde.

O účincích hormonální jógové terapie

Hormonální jógová terapie je přírodní léčivá cesta – sestava cviků vycházejících z hatha jógy, kundalini jógy a tibetských technik práce s energií, která byla vytvořená pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou. Obsahuje speciální cviky na reaktivaci produkce a harmonizace hormonů, v důsledku čehož zmírňuje nebo odstraňuje nepříjemné doprovodné symptomy menopauzy a rovněž pomáhá při dalších problémech jako jsou:

 • Pomáhá jako podpora a příprava na početí, vhodná také pro všechny ženy od 35 let, kdy se hormonální hladina začíná snižovat, jako prevence a nástroj udržení ženského zdraví.
 • Ztráta menstruace či ovulace, předčasná menopauza.
 • Symptomy spojené s hormonální nerovnováhou v období menopauzy (návaly, nespavost, podrážděnost, deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti, ztráta vitality, urogenitální suchost, migrény, osteoporóza či osteopénie).
 • Vhodná pro ženy jakéhokoli věku trpícími různými gynekologickými problémy (jako je svědění, kvasinkové infekce, záněty, výtoky), premenstruační syndrom (PMS), nepravidelná či bolestivá menstruace, syndrom polycystických vaječníků (PCO).
 • Vhodná pro ženy s hormonální nerovnováhou po porodu, po vysazení antikoncepce či ve velkém stresu.
 • Neplodnost způsobená hormonální nerovnováhou, špatným prokrvením či svalovou křečí v pánevní oblasti.
 • Inkontinence, problémy s pánevním dnem.
 • Nedostatečná činnost štítné žlázy.
 • Padání vlasů, lámavé nehty, suchá pleť a akné.
 • Pomáhá při syndromu karpálního tunelu.
 • Pomáhá ženám, které jsou v dlouhodobém stresu.

Kromě odstranění výše zmíněných nežádoucích symptomů Hormonální jógová terapie podpoří váš celkový zdravotní stav, zvýší pružnost vašeho těla, pohyblivost kloubů, posílí plíce, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylepší tvar postavy i stav pleti, zvýší imunitu a napomůže omlazení těla i mysli.

Na semináři se naučíte celou sestavu Hormonální jógové terapie, kterou pak budete sama cvičit doma. Celá sestava trvá cca 30 minut. Cviky jsou velmi jednoduché a zvládnou je i ženy, které nemají předchozí zkušenosti s jógou.

Hormonální jógovou terapii vytvořila brazilská psycholožka Dinah Rodrigues, která předtím po mnoho let praktikovala a studovala různé jógové techniky, především hatha jógu a kundalíni jógu, a také nejdříve čínské a později tibetské systémy práce s energií. Terapie vznikla na popud jejího gynekologa Dr.L.M. Nardozy, který nemohl uvěřit, že příčinou jejího skvělého zdravotního stavu a dobré hladiny hormonů, kterou si zachovala i v 65 letech, může být jóga. Dinah se začala problematice intenzivně věnovat a od roku 1992 Hormonální jógovou terapii vyučuje a neustále vylepšuje.

Irena Šorfová

Irena patří k nejzkušenějším lektorkám hormonální jógy pro ženy v ČR, získala certifikát od Dinah Rodrigues v roce 2007. Je rovněž certifikovanou lektorkou hatha jogy a kundalini jógy a meditací, jógy zvuku a rovněž hormonální jógové terapie pro muže, a HJT pro diabetes. Své jógové lekce a semináře Irena doplňuje cviky pro pánevní dno a hlubokou relaxací s velkým symfonickým gongem. Irena je zakladatelkou projektu Akademie vnitřního vědomí, učí v českém a pokud je třeba i anglickém jazyce.

Během této dílny si připomenete ucelenou sestavu hormonální jógy, oživíte si účinné techniky na pomoc při stresu, cviky pánevního dna a jak vám mohou pomoci, zažijete hlubokou relaxaci s gongem.

Dílna je otevřená všem kdo v minulosti s Irenou absolvovaly celodenní kurz Hormonální jógové terapie.

Cena 350 Kč za lekci.

Při každé registraci vybíráte jeden konkrétní termín ze tří uvedených. Můžete se však přihlásit na libovolný počet termínů.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na