Imaginárium - pohybové proměny těla

pátek 18:00 – 20:00

9 lekcí v období 4. února – 15. dubna

Pohybově – taneční kurz, plný fantazie, hravosti, ale také pochopení, jak obrovské možnosti nám přináší naše tělo, pokud jej dokážeme objevovat, rozvíjet a zkoumat. Zakusíte to, o čem jste netušili, že se dá v těle zakusit a pochopíte, že ještě víc toho na vás vždycky čeká. Poznáte, jaká škála pohybů a pocitů je v těle připravena, aby se každá chvíle života mohla stát neodolatelným zážitkem.

Večerní pohybová improvizace, zkoumání anatomie v pohybu, somatická cvičení, tanec, kontakt a svérázná poesie. Budeme připravovat tělo, mysl i smysly. Zjemňovat své vnímání, rozvíjet fyzické dovednosti v pohybu. Rozvíjet citlivost i sílu. Pěstovat tělo mrštné, otevřené a přijímající, připravené nechat po nervových drahách putovat rozhodnutí rychlá a jasná jako světlo. Udržovat mysl pružnou, aby pracovala v nečekaných souvislostech. Používat neverbální komunikaci. Tato práce vám pomůže najít v těle to nejlepší místo k zážitkům, místo lákavé, plné života, proměn a překvapení.

Kurz pro ty, kdo chtějí překonat běžné představy o tom, co lze zažít v lidském těle. Kdo chtějí začít využívat novou část své pohybové i mentální kapacity a zjistit, kam je možné se dostat skrze umění představivosti a snění. Pro tanečníky kontaktní improvizace, performery a odvážné vytrvalé nadšence, kteří jsou ochotni na sobě pracovat.

Skupina bude pracovat jako uzavřená.

Zita Pavlištová

Učí kontaktní improvizaci, tanec a pohybovou práci s tělem. Předává umění pohybu, který přinásí pocit lehkosti, obratnosti, síly a okouzlení. S ní poznáváte, že fyzická aktivita přináší spoustu energie, je-li v ní správně zapojena mysl a jsou-li představivost a fyzické vnímání rozvinuté. Její hodiny spojují radost z pohybu, hru a fantazii, rozvíjejí cilivost smyslů a jejich využití k lehkému pohybu bez námahy.

Pohyb je pro ní nejen způsob jak se vyjádřit ale především jak komunikovat s ostatními. Stát se vnímavým a umět číst záměry, rozhodovat se a měnit svá rozhodnutí v každé minutě, nebát se chyb. Při práci s ní překonáváte hranice a nezadržitelně se učíte, objevujete nové pohledy na tělo, na sebe a na svět. Vyzývá vás k novým věcem a hledá cesty jak rozvinout vaše schopnosti a cítit u toho radost, potěšení a touhu hledat dál.

Cena 2 880 Kč za 9 lekcí v období 4. února – 15. dubna s výjimkou 18. února a 4. března. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 880 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na