Klub hráčů - divadelní improvizace

úterý 19:30 – 21:30

12. září – 5. prosince 2023

Kurs divadelní improvizace – pravidelné setkávání ve skupině těch, které láká a fascinuje improvizace – a to nejen jako divadelní prostředek, ale hlavně jako způsob života, zdroj inspirace a každodenního okouzlení.

Trénink improvizace je návyková hra, které je těžké se nabažit. Přicházíte proto, abyste se zlepšovali, a vracíte se už jen pro to potěšení hrát. Při tom můžete objevit sami sebe, naučit se být osobití a opravdoví v mezilidských situacích, nabrat sebedůvěru a být rozhodní, tvořiví a přesvědčiví. Bavit se v každodenních situacích, i tam, kde jste ještě nedávno zažívali stres.

Tenhle trénink to je jízda. Zasvětí vás do umění bezprostřední akce, projdete cvičeními nejrůznějších dovedností. Ocitnete se v nevšedních situacích, dovolíte si pustit uzdu fantazii, užívat si nápady své stejně jako nápady těch druhých, smát se chybám a stavět na nich nové hrady. A nakonec zkoumat spolu to, co se odehrálo, a v čase mezi setkáními prověřovat nové dovednosti v každodenním životě.

V jednotlivých lekcích se budeme trénovat v těchto dovednostech:

 • Osvobození od autocenzury
 • Absurdita jako cesta k humoru
 • Inspirace vlastním tělem
 • Bezvýhradné přijímání
 • Rozvíjení nápadu
 • Energie, pohyb a emoce
 • Budování prostoru a postavy
 • Změna rámce a kontinuita
 • Struktura a stavba příběhu
 • Žánr a žánrové klišé
 • Rýmem k chaosu a originalitě
 • Zpívaná improvizace (a jak ji obejít)

Oblastmi, v nichž se den ode dne budete cítit silnější, jsou kreativita, která roste čím víc ji používáme, dovoluje vidět místa a možnosti ostatním skryté, pohotovost, umění jednat hned a s naprostou samozřejmostí, odvaha, schopnost stát vyrovnaně v ohnisku pozornosti ostatních, sdílet s nimi své nápady a nezakrývat své chyby, a spolupráce, ochota přispívat k celku, rozpoznávat příležitosti, které se nám nabízejí, a zároveň vytvářet příležitosti ostatním.

Umění improvizace může zásadním způsobem obohatit život, naučí člověka bavit se v každodenních situacích, i v těch, ve kterých ještě nedávno zažíval stres. Dovolí popustit uzdu fantazii, užívat si nápady své i těch druhých, smát se vlastním chybám a vycházet z nich vstříc novým zkušenostem, a nevzdávat se předem.

Umět reagovat v situacích, na kterých nám záleží. Tvořit, sršet nápady a mít odvahu je uskutečňovat. Objevit v sobě schopnost bavit především sebe a mimoděk také ostatní. …že byste rádi? Tímto kurzem vás povede David Dirga Tak si vyhrňte rukávy a pojďte na to. Zažijete, co byste jinde nezažili.

Skupina bude pracovat jako uzavřená a ve velikosti do 14 účastníků, aby byla více kompaktní a společná práce měla větší spád.

David Dirga

Učitel, skvělý vzor, který vás zavede do světa, ve kterém je všechno možné. Ukáže vám, jak se v improvizaci pohybovat a bude vám fandit. Je vstřícný, otevřený a má schopnost skvěle pozorovat detaily, odhalit co právě potřebujete, abyste se posunuli dál. Naplňuje ho sledování, jak se hráči s každou lekcí posouvají od „na tohle já nemám talent“ přes získávání jistoty a sebevědomí až k prvním úspěšným vystoupením, ostatně on si kdysi prošel úplně stejným vývojem.

Je sám živoucím důkazem toho, že divadelní improvizace může člověku změnit život, odhalit nové schopnosti. Miluje ji jako protipól k uspořádanému pracovnímu světu a fascinuje ho na ní právě to, že v ní lze dělat úplně všechno. Ve volném čase moderuje a performuje a kdyby to bylo možné, pustil by se úplně do všeho. Jeho životním cílem je užít si život co to jen jde.

Cena 8 820 Kč za 13 lekcí v období 12. září – 5. prosince 2023. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 3320 Kč.

Rádi byste navštěvovali tyto hodiny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na