Kung-fu s vějíři

pondělí 12:00 – 13:15

12 lekcí v období 26. září – 12. prosince 2022

Tradiční forma kung-fu, která pochází z Wudangských hor z taoistické akademie vnitřních stylů. Původně bojová sestava se prováděla s vějíři z ostrých nožů. Dnes si ji můžete osvojit s lehkými bambusovými vějíři a cvičí ji jak muži tak ženy. Je velmi oblíbená pro svou dynamiku, eleganci pohybů. Působí dojmem energického tance. Dynamické změny, široké a nízké postoje, plynulé ladné pohyby rukou podobně jako v Tai-chi.

Její cvičení posílí vaši fyzickou kondici, proměníte své pohybové vzorce tak, aby tělo mohlo účelně rozvádět svou sílu. Pocítíte příliv energie, radost, okouzlení pohybem, jasnější orientaci v prostoru. Sestava, kterou si postupně osvojíme a pravidelně ji budeme praktikovat, poslouží k rozvinutí síly, koordinace, plynulosti pohybu a činí vaše tělo ohebnější a hbitější.

Náplň kurzu

  • Základy kung-fu (Kung-fu basics), základní postoje a pohybové sekvence
  • posílení těla
  • cvičení pro zlepšení flexibility, koordinace a plynulosti pohybu
  • Výuka dovedností s vějířem, koordinace rukou a citlivost při manipulaci
  • Čchi kung práce s energií
  • Tradiční sestava s vějířem

Tento kurz je určen všem mužům i ženám, kteří hledají středně silové cvičení s dynamickou pohybovou složkou. Je pro všechny zájemce o bojová umění, a nebo pouze o kultivaci pohybu, protože v sestavě se snoubí bojové prvky s ladností pohybu.

Účastníci si mohou opatřit svůj vlastní vějíř a nebo si jej zakoupit přímo na hodině, případně si ho zapůjčit.

Andrea Poláková

Lektorka Qi Gong a Tai Chi, která se dostala na cestu vnitřních stylů čínského bojového umění v roce 2008. Následně odjela přímo do Číny a učila se ve Wudang Daoist Traditional Internal Kungfu Academy. V Číně pak strávila ještě několik let. Naposledy se v roce 2018 učila v chrámu Pěti nesmrtelných na hoře Baimashan vnitřní alchymii u Mistra Li.

V životě i v její práci ji láká objevovat, poznávat a propojovat vnitřní a vnější světy.

“Věřím, že v tichu uvnitř nás samých leží klíč k poznání o tom, kdo jsme. Dostat se do vnitřního ticha můžeme přes zaměření pozornosti na přítomnost, na tady a teď, skrz své tělo a dech. Energetická tělesná a dechová cvičení a meditace jsou pro mě úžasné nástroje jak lépe vnímat svůj život a jeho smysl. Dělá mi obrovskou radost je předávat dál a vidět, jak pozitivně proměňují životy dalších lidí.”

Cena 4 020 Kč za 12 lekcí v období 26. září – 12. prosince. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1020 Kč.

Ve stejný den v 17:00 bude probíhat také cvičení Čchi Kung – cvičení pěti zvířat, podrobnosti zde.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na