Léčení traumatu - osvobození pohybu

čtvrtek 18. března 17:00 – 20:00

online seminář

Jak, kdy a proč nás trauma omezuje v pohybu a jakým způsobem to lze napravit. Ve chvíli kdy dojde k traumatu nebo silnému zahlcení, objevují se dva velmi obvyklé symptomy, které brání pohybu: sevření nebo zhroucení. Tělo je z mnoha různých důvodů buď napnuté a tuhé nebo rozplizlé a ochablé. V obou případech je nám v tu chvíli pohyb tak málo dostupný, že zabrání v uskutečňování našich skutečných tužeb.

V tomto on-line semináři poznáme nejen mechanismus, kterým trauma brání plnému pohybu. Především budeme zkoumat, jak tyto vzorce měnit. Seminář nabídne snadná cvičení ke zlepšení smyslových schopností. Budeme pozorovat vztah pohybového, dýchacího a nervového systému k životním okolnostem a traumatu. Naučíte se zlepšovat svou tělesnou pozornost, abyste mohli začít rozpoznávat příznaky zahlceného systému nebo traumatu. Teprve pak můžeme měnit neúčinné návyky, abychom se dokázali pohybovat sebevědomě a s lehkostí.

Naučíte se probouzet své vrozené možnosti díky spojení se zemí, objevíte svůj plný tělesný záběr a vnitřní rozpínání. Zároveň se naučíte rozpoznávat, jak se vás trauma může v takových chvílích pokoušet ovlivňovat a zasahovat do celého procesu. Tím dostanete šanci chopit se energie, která dříve měla za úkol vás brzdit, a věnovat ji novým prospěšným vzorcům podporujícím pohybovou svobodu a dynamiku.

Seminář je založen na osobní zkušenosti a bude obsahovat i praktické ukázky s některými z účastníků.

Betsy Polatin, MFA, SEP (USA)

Mezinárodně uznávaná odbornice na lehkost projevu, uvolnění kreativity a dechovou a pohybovou svobodu. Proslulá autorka a lektorka Betsy Polatin vyučovala během své intenzivní čtyřicetileté praxe mistrovské kurzy po celém světě včetně zemí jako Japonsko, USA, Indie či Korea. Působila na nejslavnějších amerických hudebních školách i zdravotnických zařízeních jako je Berklee College of Music, The Muscular Therapy Institute či The Kushi Institute a vedla lekce pro proslulé americké i britské pěvecké sbory a orchestry.

Ve své práci čerpá ze čtyřiceti pěti let intenzivní pohybové výuky a vystupování, stejně jako rozsáhlé aplikace Alexanderovy techniky, metod léčení traumatu, hudby, tance, jógy, meditace, i širšího spektra léčebných umění. Její práce je také ovlivněna učením duchovních a meditačních mistrů. Spolupracuje a vyučuje i s dalšími legendárními osobnosti na poli léčení traumatu jako je Dr. Gabor Maté či Peter Levine, se kterým v současnosti vede pravidelné semináře.

Současně vede také své mezinárodní výcviky, na kterých představuje jedinečné a revoluční spojení myšlenek: kombinaci vědeckých poznatků s prastarou moudrostí a intuitivní lidskou kreativitou. Betsyina nejnovější kniha The Actor’s Secret (“tajemství herce”) byla uvedena na celostátních amerických televizích kanálech a získala nadšené recenze. Jako známá pedagožka publikovala řadu článků v Huffington Post. Vede svou soukromou praxi v Massachusetts a Berkshiru a často vyučuje v New Yorku a Londýně.

Seminář je intenzivní: čtvrtek 17:00 – 20:00.

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Seminář bude pro účastníky po dobu jednoho týdne k dispozici pro zpětné shlédnutí.

Seminář bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.


Cena 1 710 Kč + 360 Kč DPH. Kurzovné se hradí předem na účet.

Cena 1 210 Kč + 255 Kč DPH při úhradě kurzovného do 15. března.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na