Letní hlasová alchymie

3. – 7. srpna 2022

Javornice – Přím

Letní tvořivá hlasová dílna v přírodě vás zavede do oblasti společné pěvecké improvizace a tvorby vícehlasých písní. Intenzivní čtyřdenní práce s hlasem, společné objevování spolupráce ve zpěvu a rozvíjení schopnosti proniknout do alchymie hlasového soukolí svým osobitým způsobem. Budeme zpívat, bavit se a hrát si s hlasem, poznáme jak se rodí píseň a jak posílit její atmosféru ve chvíli, kdy se rodí.

Budeme znovu a znovu zažívat jak vzniká hudba. Vzrušující, systematický a strhující proces tvoření, kterým stojí za to projít sám i spolu s ostatními. Když se rodí nová píseň, chce to spontánnost, citlivost, trpělivost i odvahu. Je to hra, v níž každý nasazuje sám sebe, v níž se vzájemně podporujeme, do níž jdeme s chutí a nadšením, v níž nacházíme sami sebe a kterou není třeba brát zas tak vážně.

V průběhu dílny budeme pracovat i na hlase každého z nás, jeho rezonanci v různých oblastech těla, objevovat jeho neznámé podoby a zabarvení, které budou mít ve vaší hlasové lince svůj význam. Naučíme se jít ven s tóny a dávat jim barvu. Cítit míru napětí, která umožní projevit v hlase cit. Prostě rozehřejeme tělo, jako nástroj.

Vytříbíme a zjemníme vnímání rytmu. Naučíme se jej nejen slyšet, ale i vnímat jej tělem, během zpěvu i někdy i dávno předtím, nežli zazní.

Pohyb a prostor zažijeme jako neoddělitelnou součást hudby.

Poznáme účinek slov, když se spojí s tóny a začne převládat jejich iracionální význam.

Na obzoru téhle dílny je vidina malého repertoáru: dvou nebo tří nových písní které šlapou, baví nás, mají spád a znějí tak, že neodoláš. Výsledek společného letního dobrodružství v malém seskupení, které zpívá tělem i duší.

Dílna je určená všem, kdo touží zpívat, mají chuť pustit se naplno do tvoření a hledání, ať už jsou zkušení či nezkušení. Všem kdo si chtějí odpočinout aktivním způsobem a cítit volnost léta.

Antonia Nyass

Zpěvačka a improvizátorka Antonia Nyass vás zasvětí do hlasové tvorby ve skupině, do práce s rytmy a vícehlasy s cílem vytvořit živý zvukový obraz. Celou svojí tvorbou připomíná pradávné spojení pohybu a hlasu, které umocňuje prožitek ze zpěvu, dotýká se nejhlubších míst a dává hlasovému projevu delikátní příchutě.

Antonia využívá ve svém vedení zkušenosti z různých hlasových seskupení, které v minulosti založila a nebo v nich sama působila. Je členkou acapelly Yellow Sisters a hlasově bubenického projektu Řeky a Atmosférický sbor. Věnuje se improvizovanému divadlu jako hudební složka představení Dámská jízda Ester Kočičkové a Simony Babčákové. Je také členkou improvizovaného divadla NO A.

Ve svých projektech vede k vícehlasému zpěvu, kde zpěváci vytvářejí společnou skladbu, stávají se živým a proměnlivým celkem, naslouchají, zatímco zpívají a zpívají zatímco naslouchají. Antonia hudbou žije, hudbu skládá učí, tvoří a miluje. Kromě umění vyjadřovat se hlasem šíří nádherný, otevřený a dobrodružný přístup k životu.

Seminář se koná v obci Javornice – Přím. GPS souřadnice jsou 50.169522, 16.392851. Pokud pojedete vlakem nebo autobusem, dejte nám dopředu vědět, můžeme vám přijet naproti.

Dílna je intenzivní: příjezd ve středu mezi 17:00 a 19:00, odjezd v neděli po 18:00.

Cena dílny 6 710 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 2 710 Kč.

Cena dílny 5 710 Kč při platbě zálohy do 21. července.

Ubytování 1580 Kč.

Jídlo 2 580 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na