Manipulace až do nebe

víkend 19. – 20. února 2022

Pohybová dílna, která nám dovolí proniknout do improvizované tělesné hry, ve které poznáte, jak neskonale příjemné je ovládat druhého a nechat se ovládat. Budete překvapeni, jak je to účinné a naučí nás to být v perfektním fyzickém propojení. Dojde nám o co přicházíme, když odmítáme manipulaci.

Zjistíme jak skvěle nám manipulace ukazuje cestu, ocitneme se na zemi i ve vzduchu, a poddáme-li se či ovládáme-li jasně, odchýlí nás to od běžných pohybových cest a bez úsilí nás to dovede do zcela nových neobvyklých poloh.

Fyzické rozhovory se z našeho života téměř vytratily. Tohle je tedy návrat pro všechny, koho zajímá pohyb, kontaktní improvizace, tanec, bojová umění, a chtějí objevit způsob fyzické komunikace v kontaktu, zkoumat nové cesty a užít si spolu nezapomenutelný čas. Čeká nás atmosféra objevování, úsměv a vtip, náhlá pochopení sebe sama skrz to, co děláme fyzicky.

Rozvineme umění poddat se manipulaci i aktivně ovládat partnera, a zároveň se u toho vzájemně vnímat. Začneme rozpoznávat další nové vrstvy v lidské interakci, k nimž jsme dosud neměli přístup a které jsme nepoužívali. A dokážeme-li přečíst nový význam v akcích, které jsme zvyklí chápat jen jedním způsobem, rozšiřuje se škála možností a východisek…

Tato práce oživuje zakrnělé smysly. Učí nás zůstávat ve spojení, dokud se nepromění, plynule přecházet od tlaku k lehkosti, být přímí i přizpůsobiví, nenechat se strhnout formou, ale spíš sledovat princip, udržovat ho a rozvíjet, až se na jeho základě dokážeme líp dorozumět.

Joe Stoller (USA)

Joe Stoller od roku 1998 zkoumá a vyučuje pohybové, dotykové a tělesné vědomí. Je učitelem Feldenkraisovy metody, učitelem kontaktní improvizace a instruktorem Shengzhen Qigongu. Je také registrovaným masérem, který propojuje Shiatsu, Fenomenální dotek, Myofasciální uvolnění a somatickou výuku. Během své mezinárodní kariéry obdržel grant od Watsonova společenství pro výzkum kontaktní improvizace (CI) v různých kulturách, vyučoval pravidelné kurzy Qigongu a Vědomí skrze pohyb v rámci Present Moment Retreat (Mexiko) a tanečně vystupoval s Tumblebones v Boulderu (USA).

Jako masér pracoval v mnoha oblastech včetně terapeutického centra zaměřeného na sportovce, jógového retreat centra, prvotřídních lázeňských středisek a soukromé praxe ve Spojených státech a Francii. Jeho přístup k výuce podporuje procesy transformace a učení se něčemu novému při zachování hlubokého respektu k vlastními nalézání cesty každého jednotlivce.

Zita Pavlištová

Učí kontaktní improvizaci, tanec a pohybovou práci s tělem. Předává umění pohybu, který vyvolává pocit síly, obratnosti a okouzlení. S ní poznáváte, že fyzická aktivita přináší spoustu energie, je-li v ní správně zapojena mysl a jsou-li představivost a fyzické vnímání rozvinuté. Její hodiny spojují radost z pohybu, hru a fantazii, rozvíjejí cilivost smyslů a jejich využití k lehkému pohybu bez námahy.

Pohyb a fyzický kontakt je pro ní nejen způsob jak se vyjádřit ale především jak komunikovat s ostatními. Stát se vnímavým a umět číst záměry, rozhodovat se a měnit svá rozhodnutí v každé minutě, nebát se chyb. Při práci s ní překonáváte hranice a nezadržitelně se učíte, objevujete nové pohledy na tělo, na sebe a na svět. Vyzývá vás k novým věcem a hledá cesty jak rozvinout vaše schopnosti a cítit u toho radost, potěšení a touhu hledat dál.

Je jednou z mála učitelů kontaktní improvizace v Čechách. Působí v Praze kde založila a vede Drunu: prostor pro rozvoj uměleckých a terapeutických disciplin úzce spojených s tělem. Workshopy vede také v Brně, ve Španělsku, Polsku, Německu, na Filipínách.

Dílna je intenzivní: sobota a neděle 9:30 – 17:30, je otevřená všem bez ohledu na věk či pohybové zkušenosti.

Cena 3 520 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 920 Kč.

Cena 2 920 Kč při úhradě zálohy do 8. února.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na