Rolfjóga

čtvrtek 11:45 – 13:00

od 17. září do 17. prosince 2020

Unikátní a velmi efektivní metoda, která se řídí principy Rolf-terapie. Jde o terapeutický směr vyvážení a nápravy těla přes uvolňování fascií. Sama rolfjóga rovná tělo, žádoucím způsobem ho tvaruje, učí jak s ním zacházet, aby nebolelo a cítili jste se v něm dobře.

Postupně získáte řadu nástrojů, s jejichž používáním začnete lépe vypadat a ještě lépe se budete cítit i v běžném životě. Pravidelným cvičením ovládnete hluboko uložený sval “psoas”, který se stane funkční oporou pro vaši páteř. Tím odstraníte bolesti zad a prodloužíte se v pase. Stanete se delší, štíhlejší a vaše klouby získají více prostoru. Osvojíte si jak využívat gravitaci ve prospěch svého těla a tím spotřebovávat méně energie na udržení postoje, vsedě, při chůzi, při práci.

Časem zjemníte vnímání těla natolik, že dokážete vybalancovat nerovnováhu mezi levou a pravou polovinou těla. Pocítíte fyzické i duševní uvolnění, k němuž vás dovedou představy, prožitek a dech.

Lekce jsou inspirovány systémem “Návod na tělo”, který ukazuje, jak používat lidské tělo aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo. Využívá přirozené biomechaniky lidského těla a dovoluje formovat postavu pomocí cvičení i bez něj.

Petra Brejchová

Během své jógové praxe postupně odkrývala svět jógy ve vší pestrosti a kreativitě. Poznala spoustu skvělých učitelů a inspirativních lidí. Začínala jedním z nejnáročnějších stylů aštanga jógou, několika certifikovanými kurzy jógové terapie, kurzem védské meditace a jinými nástavbovými workshopy.

Avšak skutečnost, že rovnováha jejího těla se nezlepšila, i když léta pravidelně cvičila, ji přivedla k systému cvičení „Návod na tělo.“ Začala zjemňovat, víc se zaměřovat na zkoumání svého vnitřního prostoru. Povýšila obyčejné cvičení pozic na skutečnou „jógu“ – spojení těla a vědomí. Teprve tehdy začala chápat, jak přistupovat k tělu, jeho nerovnováze či nedokonalostem. K tomu také vede své žáky, učí jak tělo vnímat a jak mu naslouchat, aby cvičením své problémy neprohlubovali a cítili se dobře v těle i na psychické rovině.

Cena 3 080 Kč za celý kurz na období od 17. září do 17. prosince (11 lekcí). S výjimkou 29. října, 5. listopadu a 10. prosince. Rezervace místa po úhradě zálohy 1 280 Kč.

Rádi byste navštěvovali tyto hodiny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na