Současný tanec a kontaktní improvizace

Pondělí      15:00 – 16:30 Současný tanec od 4. dubna
Úterý 14:30 – 16:30 Kontaktní improvizace     od 5. dubna

Současný tanec. Práce s naším tělem, která rozvíjí jeho přirozené schopnosti a dovednosti. Skrze tanec budeme probouzet naši zvědavost a intuici a prohlubovat tak citlivost. Na základě teoretického poznání anatomie a následně partnerské manipulace se ponoříme do vnímáni vlastního těla, zážitků a porozumění vedoucí ke správnému použití těla v pohybu, šetření vlastní energií, lehkosti, uvolnění napětí, radosti…

Tanec na zemi i ve stoje na nohou i na rukou. Hra s protipóly, spirály, otočky, hledání rovnováhy v těle, krůčky i poskůčky. Zaměříme se na osobní interpretaci a mentální stránku věci. Hodiny jsou dynamické, hravé a energetické, nebude chybět ani pozastavení se nad detailem a jeho prozkoumání.

Lucie Klosová

„Tanec je pro mě setkání, poznání, pochopení a vyjádření toho, kdo jsem, k lásce, radosti a životu. Tělo je můj chrám. V těle jsou uloženy veškeré informace o našem životě. Baví mě nořit se a nacházet souvislosti, sledovat pohyb uvnitř, energii tančící mým tělem. Tanec mě vede k lásce ke svému tělu, k moudrosti v něm ukryté, k jeho schopnostem.“

Lucie vystudovala pedagogiku tance na AMU, tančila v nezávislých projektech a vyučovala na taneční konzervatoři, základní umělecké škole, i lekce pro veřejnost. Je také praktikantkou kraniosakrální biodynamiky, proto její pochopení pro tělo a zákonitosti pohybu jsou inspirací a dobrou školou pro odvážné laiky i profesionální tanečníky, i pro ty, kteří chtějí své tělo začít rozvíjet. Své hodiny vede tak, abyste zároveň docenili a využili inteligenci těla, naučili se ho cítit a respektovali jeho uspořádání a rozvinuli jeho přirozené schopnosti.

Cena 2 840 Kč za celý kurz současného tance od 28. března do 27. června 2022 (10 lekcí). Lekce se nekonají 18.4., 23.5. a 30.5.) Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 540 Kč.

Cena 3 120 Kč za celý kurz kontaktní improvizace na období od 29. března do 28. června 2022 (11 lekcí). Lekce se nekonají 24.5. a 31.5.) Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 620 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na