Tančit v krajinách vody: říše pocitů a umění plynout

víkend 3. – 4. prosince 2022

Hluboká spontánně taneční zkušenost vás spojí s podstatou živlů, které obývají vaší duši. Dílna vás zasvětí do taneční praxe Inspiración en movimiento a 12 bran k duši. Do svého těla a vědomí necháváte vstupovat kvality živlů ohně, vody, vzduchu, země a éteru a postupně přitom otevíráte dvanáct bran ke své duši. Neopakovatelná hudební režie a tanec zrozený z živelné povahy vaší duše vám dovolí prožívat sebe sama naplno a bez přetvářky. Tanec vám umožní objevit a posílit své pravé já a najít intenzivní blízký vztah k tělu. Originální taneční systém Inspiración en movimiento představí sama jeho autorka Noelia Ruiz-Revilla, španělská lektorka 5rytmů.

Náš tanec nám pomůže fyzicky převzít kvality vody, dovolí nám zakusit a osvojit si její základní vlastnosti. Nestačí však pohybovat se jako voda, nestačí vědět o jejích vlastnostech. Teprve když se staneme kvalitou vody, teprve pak se můžeme přiblížit k tomu co se nachází v jejím skutečném vědomí. Staneme li se vodou, jsme v jejím vědomí, v jejím poli rezonance a tehdy se nám otevírají brány duše, které náleží vodě.

V krajinách vody máme šanci nechat se vést citlivostí. Nepotřebujeme informace, abychom se mohli rozhodovat a jednat. Není třeba vědět, rozhodující je cítit.

Voda odplavuje soudy a předpoklady, pomůže nám upustit od myšlenek a spojit se s životem pomocí rezonance. Rezonance je princip, který nám umožňuje vnímat a zároveň prožívat vše vlastním tělem a duší, ve chvíli, kdy se to odehrává. Být zároveň jeho součástí děje i jeho pozorovatelem.

Vědomí vody nám ukáže jak uvést do souladu s životem hodnoty duše, které jsou s vodou spojeny:

  • Vyrovnanost: Nacházíme schopnost v sobě během kritických situací zachovat mír.
  • Klid: Jsme mořem klidu. Naše přítomnost vytváří klidné pole, které ostatní vnímají bez ohledu na chaotické okolnosti.
  • Bytí se sebou: Možnost obrátit zrak dovnitř. Vnímáme realitu jako příležitost putovat po svém nitru, jako bezpečné místo, jenž nám poskytuje možnost stále hlouběji cítit, kým jsme.

Zjistíme, které vlastnosti vody jsou realitou našeho života. Pohyb nás učí upřímnosti. Pohybem hledáme tři brány duše, které náleží vodě. Až se v nich skutečnost potká s cestami duše, pak jimi můžete přivést duši do reálného života. To je naše poslání.

To co v tanci zažijeme nás učí. Pojďte zjistit co je za slovy, protančit se tam, kde pochopíte proč tu jste.

Noelia Ruíz Revilla (Španělsko)

“Od dětství byl pro mne tanec způsob, jak porozumět životu. Tanec mi ukázal, kde je mé místo ve skutečném životě a pomohl mi najít jeho smysl. Vždy jsem cítila zvláštní vztah k tělu, měla jsem schopnost velmi jemně v něm číst o všem co se ve mě a v mém životě odehrává.”

Noelia je výjimečná tanečnice, choreografka, učitelka tance, lektorka 5Rhythms® jmenovaná osobně rukou jeho zakladatelky Gabrielle Roth a skvělá terapeutka Gestalt a Synergetic. Všechny tyto profesní zkušenosti i lidské dary své životní cesty vložila do systému Inspirace v pohybu a 12 bran k duši, který se stal projektem jejího života.

Intenzivní vztah s tělem budovala jako profesionální tanečnice. Tanec, nemoc, smrt a láska byly vždy jejími partnery a rádci. Jak sama říká Inspirace v pohybu naplnila smysl jejího života. V období kdy se plně a s velkým úspěchem věnovala 5Rytmům si uvědomila, že je třeba se vrátit na svou vlastní cestu a také to udělala. V tu chvíli Inspiración en movimiento začalo rozkvétat do dosud nevídaných podob.

K účasti není třeba mít předchozí taneční zkušenosti.

Dílna je intenzivní: sobota a neděle 10.00 – 18.00.

Dílna bude tlumočena do češtiny.

Dílna se koná v Praze, po předchozí domluvě je možné přespání pro mimopražské účastníky.

Cena 4 640 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 340 Kč.

Cena 4 240 Kč při platbě zálohy do 30. listopadu.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na