Tanec jako modlitba

sobota 17. prosince 2022

Celodenní taneční rituál v období blížícího se zimního slunovratu. Tanec podpoří atmosféru adventního období, přiblíží nás ostatním lidem a dovolí nám projevit zvláštní citlivost a zranitelnost, která propůjčuje tomuto období nezvyklé kouzlo. Rituál spontánního tance zjemňuje naše vnímání, vyvolává vzpomínky, asociace a přání a mění je v pohyblivé obrazy spojené s tělesnými vjemy a nezapomenutelnými prožitky.

Nádherná hudba, hra světla a stínu, když den přechází do časné dlouhé noci, hřejivá blízkost ostatních tančících: to vše jsou působivé okolnosti, které nám tento čas připravil, abychom se mohli ponořit do hloubky svého já a tančit k extázi.

Naše tančící tělo je propojeno s přírodou, stejně jako se stromu stahují ke kořenům, tma a chlad nás vybízejí zpomalit, hledat, naslouchat a snít i když právě bdím. Zastavit mysl a v tiché extázi se přibližit ke kořenu bytí. Tanec v tomto čase, to je příležitost spojit se s neviditelnou formou života a nahlédnout velké mysterium. Pohyb dokáže vyjádřit to, co se těžko vyjadřuje slovy a naše hluboké propojení s tělem v tomto rituálu může proměnit náš tanec v modlitbu.

Potit se znamená modlit se, obětovat své niterné já. Pot je jako svěcená voda, modlitební korálky, tekuté perly v nichž je rozpuštěna vaše minulost. Pot je prastará a univerzální forma samoléčení, ať už se provádí v posilovně, sauně nebo potní chýši. Děje se to i na tanečním parketu. Čím více tančíte, tím více se potíte. Čím více se potíte, tím více se modlíte. Čím více se modlíte, tím více se blížíte k extázi.
Gabrielle Roth, zakladatelka 5Rytmů. Úryvek z knihy Vypoťte své modlitby

Mira

Tanci se věnuje duší i tělem a šíří jej kolem sebe jako poselství, k němuž je přitahováno stále větší společenství lidí. Její přístup, to je pozvání do poutavého světa tance, naplněného skvělou hudbou, otevřeností a intenzitou.

“Tanec je pro mě cestou do těla, srdce, mysli a Ducha, cestou ke ztišení a odevzdání se tomu, co námi hýbe. Čím častěji cestu do svého těla podnikám, tím více odpovědí dostávám na otázky – kdo jsem, co tady dělám, co je mým úkolem, co mohu dát? Tanec mě také učí nechat se vidět ve své jedinečnosti a přitom být stále součástí většího celku.”

Mira provází tancem s citem alchymisty. Je lektorkou Movement Medicine v učednictví a v terapeutickém výcviku Somatic Experiencing. Své zkušenosti čerpá i z bohatých zážitků, které posbírala ve vlastní dlouholeté taneční praxi. Pro ostatní zůstává opravdová, svobodná a originální. Vytváří prostor, který vám dovolí jít hlouběji do svého těla. A potom s láskou, péčí a respektem vnést tyto kvality do každodenního života, protože teprve tam ten skutečný tanec začíná.

Dílna bude vedena v češtině.

Dílna je intenzivní: sobota 11:00 – 18:00

Cena 1 690 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 590 Kč.

Rádi byste se zúčastnili tohoto setkání? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na