Tanec je cesta domů

středa 22. března 20:00 – 22:00

Večery volného, nespoutaného tance. Tance, který rozproudí krev, probouzí pocity a láká žít naplno. Tyhle taneční večery jsou jako cestování krajinou své duše, krajinou svého těla…

Hudba je kořením – pokaždé jinak voní. Hudba je rytmem který nás nese. Hudba je esencí, jež nás, kteří tančíme, vábí k takovému cestování. V tanci je místo, které přináší pocit bezpečí a přijetí. Tady můžeš být svobodný se vším, co právě nyní ožívá, co sis přinesl a nebo co hledáš.

Tanec je cesta domů, k sobě, do těla… Cesta dynamická i klidná, v plné pozornosti uvnitř sebe i v kontaktu s druhými. Místo, kde se můžeš plně protančit k sobě. Kde se poznáš v divokosti i spočinutí.

Zdeněk Vencl

Přináší hudbu svého srdce a otevírá bránu k úplnému barvitému prožívání v tanci.
Tanec je pro něj spojení s přítomným okamžikem, divoká a něžná hra živlů. Tanec jsou pro něj letmá i hluboká setkání, souznění a spojení, tichá studánka i hřmící veletok žhavé lávy. Tanec je hlas jeho srdce.

Miluje tanec ve všech jeho podobách. Jeho tanec je dynamická rovnováha mezi strukturovaností projektového manažera a plynutím tanečníka kontaktní improvizace. S vědomím co všechno pro něj tanec znamená, dělá své každodenní kroky, vydává se na taneční cesty a tvoří velké projekty a festivaly.

Terezie Palková

Povede termíny 25. ledna, 22. února, 29. března, 26. dubna, 10. května a 7. června.

Terezie je hudebnice, herečka a tanečnice, která zkoumá spojení těla s vnitřním prožitkem. Zkoumá jak pohyb těla a naše intenzivní prožívání vytvářejí tanec. Učí jak si uvědomit a zachytit tělesné podněty a jak je nechat vyústit do pohybu. Jednoduše Vám zprostředkuje přirozenou a spontánní cestu, jak v sobě objevit vnitřní svět a vyjádřit pocity a stav mysli skrze tanec.

Uvolněné tělo a lehká mysl – v tu chvíli může začít v tanci promlouvat naše duše. Všechny pocity a emoce, které v sobě tak často dusíme, se stanou tou nejlepší živnou půdou pro tanec. Oživíme tělo ve spontánním tanci s jemným a inspirativním vedením: kudy se v tanci vydat, jaké kvality do něj vnést, na jaké části těla obrátit svou pozornost. Pak přijde tanečně-hudební lázeň v níž podle vlastních potřeb můžete dál volně tančit, naslouchat, relaxovat, ale i zvučet, zpívat.

Cena 300 Kč

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na