Tanec je cesta domů

středa 17. srpna 20:00 – 22:00

Večery volného, nespoutaného tance. Tance, který rozproudí krev, probouzí pocity a láká žít naplno. Tyhle taneční večery jsou jako cestování krajinou své duše, krajinou svého těla…

Hudba je kořením – pokaždé jinak voní. Hudba je rytmem který nás nese. Hudba je esencí, jež nás, kteří tančíme, vábí k takovému cestování. V tanci je místo, které přináší pocit bezpečí a přijetí. Tady můžeš být svobodný se vším, co právě nyní ožívá, co sis přinesl a nebo co hledáš.

Tanec je cesta domů, k sobě, do těla… Cesta dynamická i klidná, v plné pozornosti uvnitř sebe i v kontaktu s druhými. Místo, kde se můžeš plně protančit k sobě. Kde se poznáš v divokosti i spočinutí.

kdo bude kdy

29. června    Zdeněk Vencl
6. července    Terezie Palková
13. července Terezie Palková
20. července Zdeněk Vencl
27. července Josef Píša
3. srpna Zdeněk Vencl
10. srpna Terezie Palková
17. srpna Laďka Rosíková
24. srpna Zdeněk Vencl
31. srpna Terezie Palková

Zdeněk Vencl

Přináší hudbu svého srdce a otevírá bránu k úplnému barvitému prožívání v tanci.
Tanec je pro něj spojení s přítomným okamžikem, divoká a něžná hra živlů. Tanec jsou pro něj letmá i hluboká setkání, souznění a spojení. tichá studánka i hřmící veletok žhavé lávy. Tanec je hlas jeho srdce.

Miluje tanec ve všech jeho podobách. Jeho tanec je dynamická rovnováha mezi strukturovaností projektového manažera a plynutím tanečníka kontaktní improvizace. S vědomím co všechno pro něj tanec znamená, dělá své každodenní kroky, vydává se na taneční cesty a tvoří velké projekty a festivaly.

Terezie Palková

Terezie je hudebnice, herečka a tanečnice, která zkoumá spojení těla s vnitřním prožitkem. Zkoumá jak pohyb těla a naše intenzivní prožívání vytvářejí tanec. Učí jak si uvědomit a zachytit tělesné podněty a jak je nechat vyústit do pohybu. Jednoduše Vám zprostředkuje přirozenou a spontánní cestu, jak v sobě objevit vnitřní svět a vyjádřit pocity a stav mysli skrze tanec.

Uvolněné tělo a lehká mysl – v tu chvíli může začít v tanci promlouvat naše duše. Všechny pocity a emoce, které v sobě tak často dusíme, se stanou tou nejlepší živnou půdou pro tanec. Oživíme tělo ve spontánním tanci s jemným a inspirativním vedením: kudy se v tanci vydat, jaké kvality do něj vnést, na jaké části těla obrátit svou pozornost. Pak přijde tanečně-hudební lázeň v níž podle vlastních potřeb můžete dál volně tančit, naslouchat, relaxovat, ale i zvučet, zpívat.

Laďka Rosíková

„Tanec jako cesta k propojení se se svým autentickým Já, se svým srdcem, svou vizí a jako cesta za sebepoznáním a osvobozením od našich vlastních omezení“

Nechte, aby vás vaše chodidla vedla a naslouchejte přirozenému rytmu života.

5Rytmový SWEAT představuje jednu nebo dvě taneční vlny 5Rytmů® – volný tanec skrze rytmus Plynutí, Staccata, Chaosu, Lyriky až do Klidu. SWEAT není provázen hlasem lektora, tj je bez instrukcí a mluveného slova. Záměrem je vlastní prozkoumávání pohybu v tanci, vyjádření toho, co cítíme, v tanci, a objevování různých forem a hloubek prožívání vlastního těla či pocitů v hudbě. Hudba je zároveň zdrojem inspirace. Slovo SWEAT (pot) pochází ze spojení Sweat Your Prayers – Vypoťte své modlitby

Cena 300 Kč

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na