Tanec je cesta domů

středa 6. prosinec 20:00 – 22:00

Večery volného, nespoutaného tance. Tance, který rozproudí krev, probouzí pocity a láká žít naplno. Tyhle taneční večery jsou jako cestování krajinou své duše, krajinou svého těla…

Hudba je kořením – pokaždé jinak voní. Hudba je rytmem který nás nese. Hudba je esencí, jež nás, kteří tančíme, vábí k takovému cestování. V tanci je místo, které přináší pocit bezpečí a přijetí. Tady můžeš být svobodný se vším, co právě nyní ožívá, co sis přinesl a nebo co hledáš.

Tanec je cesta domů, k sobě, do těla… Cesta dynamická i klidná, v plné pozornosti uvnitř sebe i v kontaktu s druhými. Místo, kde se můžeš plně protančit k sobě. Kde se poznáš v divokosti i spočinutí.

kdo bude kdy

8. listopadu    Paulina Sikorská
15. listopadu    Paulina Sikorská
22. listopadu Terezie Palková
29. listopadu Kateřina Lalo
6. prosince Terezie Palková
13. prosince tančírna nebude
20. prosince Paulina Sikorská
27. prosince Paulina Sikorská
3. ledna novoroční oslava Zdeněk Vencl
čas 18:30 – 21:30, cena 450 Kč

Zdeněk Vencl

Přináší hudbu svého srdce a otevírá bránu k úplnému barvitému prožívání v tanci.
Tanec je pro něj spojení s přítomným okamžikem, divoká a něžná hra živlů. Tanec jsou pro něj letmá i hluboká setkání, souznění a spojení, tichá studánka i hřmící veletok žhavé lávy. Tanec je hlas jeho srdce.

Miluje tanec ve všech jeho podobách. Jeho tanec je dynamická rovnováha mezi strukturovaností projektového manažera a plynutím tanečníka kontaktní improvizace. S vědomím co všechno pro něj tanec znamená, dělá své každodenní kroky, vydává se na taneční cesty a tvoří velké projekty a festivaly.

Paulina Sikorská

Dynamická vlna spontánního tance s Paulinou vás uchvátí, ponese vaše tančící tělo a donese vás v extázi až do poslední fáze, kde pohyb ustane a vaše tělo spočine, omýváno zvukem gongu a tibetských mís. Je to setkání duše a těla, setkání s ostatními v jednom prostoru plném nádherné hudby, která se vás dotýká a do níž se můžete ponořit a nechat své tělo a duši nést se na vlně poesie, emocí a lehkosti.

Terezie Palková

Terezie je hudebnice, herečka a tanečnice, která zkoumá spojení těla s vnitřním prožitkem. Zkoumá jak pohyb těla a naše intenzivní prožívání vytvářejí tanec. Učí jak si uvědomit a zachytit tělesné podněty a jak je nechat vyústit do pohybu. Jednoduše Vám zprostředkuje přirozenou a spontánní cestu, jak v sobě objevit vnitřní svět a vyjádřit pocity a stav mysli skrze tanec.

Uvolněné tělo a lehká mysl – v tu chvíli může začít v tanci promlouvat naše duše. Všechny pocity a emoce, které v sobě tak často dusíme, se stanou tou nejlepší živnou půdou pro tanec. Oživíme tělo ve spontánním tanci s jemným a inspirativním vedením: kudy se v tanci vydat, jaké kvality do něj vnést, na jaké části těla obrátit svou pozornost. Pak přijde tanečně-hudební lázeň v níž podle vlastních potřeb můžete dál volně tančit, naslouchat, relaxovat, ale i zvučet, zpívat.

Cena 300 Kč

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na