Tanec je cesta domů

středa 6. března 20:00 – 22:00

Večery volného, nespoutaného tance. Tance, který rozproudí krev, probouzí pocity a láká žít naplno. Tyhle taneční večery jsou jako cestování krajinou své duše, krajinou svého těla…

Hudba je kořením – pokaždé jinak voní. Hudba je rytmem který nás nese. Hudba je esencí, jež nás, kteří tančíme, vábí k takovému cestování. V tanci je místo, které přináší pocit bezpečí a přijetí. Tady můžeš být svobodný se vším, co právě nyní ožívá, co sis přinesl a nebo co hledáš.

Tanec je cesta domů, k sobě, do těla… Cesta dynamická i klidná, v plné pozornosti uvnitř sebe i v kontaktu s druhými. Místo, kde se můžeš plně protančit k sobě. Kde se poznáš v divokosti i spočinutí.

kdo bude kdy

10. ledna Zdeněk Vencl
17. ledna Terezie Palková
24. ledna Terezie Palková
31. ledna Kateřina Lalo, více zde
7. února Kubrak
14. února Terezie Palková
21. února Zdeněk Vencl
28. února Zdeněk Vencl
6. března Terezie Palková
13. března Terezie Palková
20. března Kubrak
27. března Terezie Palková
3. dubna Zdeněk Vencl
10. dubna Zdeněk Vencl
17. dubna Terezie Palková
24. dubna Terezie Palková
1. května Zdeněk Vencl
8. května Terezie Palková
15. května Zdeněk Vencl
22. května Terezie Palková
29. května Zdeněk Vencl
5. června Terezie Palková
12. června Terezie Palková
19. června Kubrak
26. června Terezie Palková

Zdeněk Vencl

Přináší hudbu svého srdce a otevírá bránu k úplnému barvitému prožívání v tanci.
Tanec je pro něj spojení s přítomným okamžikem, divoká a něžná hra živlů. Tanec jsou pro něj letmá i hluboká setkání, souznění a spojení, tichá studánka i hřmící veletok žhavé lávy. Tanec je hlas jeho srdce.

Miluje tanec ve všech jeho podobách. Jeho tanec je dynamická rovnováha mezi strukturovaností projektového manažera a plynutím tanečníka kontaktní improvizace. S vědomím co všechno pro něj tanec znamená, dělá své každodenní kroky, vydává se na taneční cesty a tvoří velké projekty a festivaly.

Terezie Palková

Terezie je hudebnice, herečka a tanečnice, která zkoumá spojení těla s vnitřním prožitkem. Zkoumá jak pohyb těla a naše intenzivní prožívání vytvářejí tanec. Učí jak si uvědomit a zachytit tělesné podněty a jak je nechat vyústit do pohybu. Jednoduše Vám zprostředkuje přirozenou a spontánní cestu, jak v sobě objevit vnitřní svět a vyjádřit pocity a stav mysli skrze tanec.

Uvolněné tělo a lehká mysl – v tu chvíli může začít v tanci promlouvat naše duše. Všechny pocity a emoce, které v sobě tak často dusíme, se stanou tou nejlepší živnou půdou pro tanec. Oživíme tělo ve spontánním tanci s jemným a inspirativním vedením: kudy se v tanci vydat, jaké kvality do něj vnést, na jaké části těla obrátit svou pozornost. Pak přijde tanečně-hudební lázeň v níž podle vlastních potřeb můžete dál volně tančit, naslouchat, relaxovat, ale i zvučet, zpívat.

Kubrak

Tanec se stal součástí jeho cesty. Deset let se věnuje vědomému tanci, protančil tisíce hodin a několik let již také provádí tancem ostatní tanečníky. Dříve k tanci moc netíhnul, ovšem, když slyšel hudbu a zavřel oči, viděl tanec. Viděl postavy ve víru tance. A bylo mu líto, že on to nedokáže. Taneční protrpěl, na diskotéky nechodil a lekce salsy po třech lekcích zděšeně opustil. Jednoho dne si uvědomil, že celý život vnímal své tělo jako vězení. Něco omezující, pomalé a nemotorné, protože bez těla bylo vše svižnější… Tehdy poprvé přijal tuto hru omezení tělem. A rozhodl se, že když už to tělo má a je jaké je, bude zkoumat jeho možnosti.

Cena 300 Kč

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na