Umění průzračného projevu

pondělí 18:00 – 20:00

5. září – 10. října 2022

Kurs, který vám pomůže osvojit si klíčové nástroje, které vám dovolí vyjadřovat se poutavě, srozumitelně a barvitě. Trénink hlasu, mysli, těla a fantazie, ale především zkoumání nevědomých aspektů vlastního vystupování, při kterých pochopíte v čem spočívá originalita vašeho projevu. Budete objevovat způsoby, jak svůj charakteristický projev vytříbit a dotvořit jej, aby vám působil potěšení a pro všechny kolem bylo radost vám naslouchat.

Získáte nástroje, které pomohou vašemu projevu zaznít, udělat ho poutavý, srozumitelný a přitažlivý. Poznáte jak mluvit a o čem mluvit, abyste se při svém vyjadřování cítili pohodlně, ba skvěle, abyste byli slyšet a abyste to opravdu byli vy. Naučíte se vědomě pozorovat co spolu se slovy vlastně sdělujete a pochopíte, co ostatní mohou slyšet, když vám naslouchají díky řeči těla, zabarvení hlasu, pohledu a dechu. Postupně se učíte poznat, co opravdu toužíte sdělit a vyjadřovat to všemi kanály (prostředky).

S každým setkáním, získáme nové poznatky o tom, kdo jsme a jak to vyjevit. Uvědomíme si, jak vlastně chceme působit. Budeme se věnovat kvalitě a barvě hlasu a různým aspektům hlasového projevu. Naučíme se poznat a sdělovat obsah, který baví. Pochopíte, jak najít ve své fantazii zdroje k osobitému a barvitému vyjádření. Mentálně aktivační cvičení a kreativní psaní rozvinou naši představivost. Těšte se i na hravé týdenní úkoly, které dovolí fantazii pustit se na špacír. Ve cvičeních divadelně a pohybově improvizačních rozvineme možnosti opravdové naplněné komunikace. Poznáme jak působí ticho a jak jej unést, naučíme se využívat emoce, které cítíme aby zabarvily náš projev.

Dílna je určena všem, kdož chtějí najít svůj hlas, prozkoumat svůj hlasový projev, propůjčit mu poutavost a vůbec všem kdož tuší, že vyjádření sebe sama nám otevírá nové cesty.

Skupina bude pracovat jako uzavřená, aby byla více kompaktní a společná práce měla rychlejší spád.

Antonia Nyass

Skladatelka, hudebnice, zpěvačka, která celý svůj život tvoří, věnuje se práci s hlasem a rytmem. Je členkou acapelly Yellow Sisters a hlasově bubenického projektu Řeky a Atmosférický sbor. Věnuje se improvizovanému divadlu jako hudební složka představení Dámská hnízda Ester Kočičkové a Simony Babčákové. Je také členkou improvizovaného divadla NO A.

Ve svých projektech vede k vícehlasému zpěvu, kde zpěváci vytvářejí společnou skladbu, stávají se živým a proměnlivým celkem, naslouchají, zatímco zpívají a zpívají zatímco naslouchají. Antonia hudbou žije, hudbu skládá učí, tvoří a miluje. Kromě umění vyjadřovat se hlasem šíří nádherný, otevřený a dobrodružný přístup k životu.

Místo konání je v Praze.

Cena 3 650 Kč za celý kurz na období 5. září – 10. října 2022 (6 lekcí). Rezervace místa po úhradě zálohy 1 150 Kč.

Cena 3 150 Kč při platbě zálohy do 1. září

Rádi byste navštěvovali tyto hodiny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na