Vědomí a tělo

víkend 22. – 23. června 2024

Jedinečné úchvatné dobrodružství v tanci a pohybu. Strategie vtělování naší dokonalé mysli do těla se stala esencí pohybové praxe nevšední asijské tanečnice Lico – Kehua Li.

Intenzivní tanečně pohybový workshop, který otevře nové obzory, odhalí novou vrstvu souvislostí mezi tělem a myslí. Proces v němž nejde o dosaženou formu, ale především o schopnost navázat užší kontakt mezi vědomím a tělem dovoluje vzniknout nádherným dynamickým formám. Dotkneme se možnosti dokonalého vtělení naší mysli, pocítíme harmonickou souhru těla, smyslových vjemů a myšlenek.

Čeká nás zkoumání uvnitř i vně nás. Budeme objevovat souvislost mezi myšlením a jednáním, dynamickou spolupráci rozumu a instinktu a hledat své strategie jenž vedou k jejich dokonalému spojení.

Vědomí se točí kolem porozumění, představování si, vnímání, cítění, myšlení a pozorování.
Tělo to je oblast kde jde o uspořádávání, skládání, propojování a oddělování kostí, svalů, krve, o neustálou proměnu jejich vnitřní kvality a textury.

Tato dílna oslovuje celý náš nevyužitý potenciál, rozšiřuje možnosti těla i vědomí. Zvětšuje výzvy a boří naše hranice, zbavuje nás obtíží a dovolí nám zkoumat mnohem dál, mimo rámec našich obvyklých vzorců.

Lico se s účastníky podělí o své osobní zkušenosti a strategie jimiž zdokonaluje svůj pohyb a objevuje jeho netušené možnosti. Dílna vychází z osobní praxe této skvělé tanečnice a odhaluje specifický pohled na lidské tělo, mysl a jejich strukturu.

Postupně projdeme osm důležitých oblastí, které sledují klíčové oblasti:

  • Chodidlo – jemný posun těžiště a jeho ovládání
  • Rozkrok – zdroj motivace
  • Páteř – 26 segmentů
  • Svaly – stažení a expanze
  • Kloub – uzemnění konstrukce
  • Hlava – představivost
  • Textura – otevřenost plynutí
  • Improvizace – souhra vědomí a těla

Je skvělé, pokud máte alespoň základní zkušenosti s jakýmkoliv druhem tance nebo jiné vědomé práce s tělem. Avšak i nadšení začátečníci jsou na dílně vítáni.

Lico – Kehua Li (Čína)

Tančit se začala učit už ve třech letech, po svých studiích začala vystupovat jako tanečnice a posléze vytvářet představení jako choreografka. Po šesti letech tvůrčí činnosti v Pekingu se rozhodla všeho zanechat a začala na vlastní pěst cestovat po celém světě a vytvářet mezinárodní projekty a vystoupení. Její rukou vznikla originální taneční videa, vystoupení v uměleckých galeriích, celosvětové taneční spolupráce i elektronická mediální díla. Během svého života měla příležitost pracovat s předními evropskými a čínskými uměleckými osobnostmi jako jsou Willy Tsao, James Thierreé, Yang-Liping, Tobias Gremmler či Alexandre Dai Castaing. Mezi prostředky jejího uměleckého sdělení patří spolu s tancem také vzdušné strapsy, malba, hudba, tvorba soch, video produkce a environmentální umění.

Dílna je intenzivní: sobota 9:30 – 16:30 a neděle 9:00 – 16:30. Po předchozí domluvě možnost přespání v místě konání pro mimopražské účastníky.

Dílna bude tlumočena do češtiny.

Cena 3 750 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1150 Kč.

Cena 3 150 Kč při platbě zálohy do 6. června.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na