Výcvik v masážích Tui Na

dvoudílný kurz tradičních čínských léčebných technik a postupů

10. – 11. října, 14. – 15. listopadu

Praktický výcvik určený všem, kdo chtějí poznat, jak účinným nástrojem pro obnovení zdraví mohou být pouhé ruce. Tui Na je unikátní systém čínských léčebných technik a postupů, přesná manuální práce s tělem, orientace v jeho strukturách a energetických drahách. Systém, který vidí člověka jako celek a dokáže účinně podpořit jeho zdraví. Dotek na povrchu těla proniká skrze akupunkturní body a energetické dráhy do vnitřních oblastí těla. Obnovuje a harmonizuje tok životní energie a pomáhá nastolit rovnováhu mezi jin a jang.

Metodika

Čeká vás fascinující proces objevování, naučíte se nový způsob, jak vnímat systém těla. Výuka poskytne ucelený základ pro praktické použití jak profesionálům, tak i komukoli, kdo chce získat alternativní nástroj k podpoře a udržování zdraví svých blízkých. Masáž Tui Na je vhodná úplně pro všechny. Je účinnou prevencí, zdrojem životní rovnováhy, vysoké úrovně imunity i psychické pohody. Zvláštní význam má pro děti. Představuje pro ně šetrnou možnost řešení zdravotních potíží.

Rozmanité manuální techniky Tui Na působí nejen na povrchu: na šlachy, svaly a klouby. Pronikají dál do hloubky a skrze akupunkturní body a dráhy a podporují správnou funkci orgánů a zlepšují imunitu. Pečlivě provedená masáž podporuje lymfatický systém, působí proti únavě a urychluje hojení tkání, očišťuje tělo od škodlivých látek a má blahodárný vliv na psychické rozpoložení.

Ruce zkušeného maséra vidí dovnitř a pomáhají jemnou silou harmonizovat vnější i vnitřní tělo. Jen ve vyváženém stavu totiž může být organismus v plné síle a zdraví.

Účinky masáže

Uplatnění masáží Tui Na je velmi široké. Na úrovni pohybového aparátu napomáhají k uvolnění spazmů, zlepšují látkovou výměnu ve svalech a urychlují jejich regeneraci, mobilizují klouby a usnadňují jejich pohyb. Je možné je využít u řady vnitřních nemocí či při psychosomatických potížích. Bohatá škála účinků sahá od obnovy a podpory krevního oběhu a prokrvování mozku, přes stimulaci produkce hormonů a příznivé efekty na trávicí systém, po účinky na nervovou soustavu (podle volby techniky buď uklidňující nebo naopak stimulační), v neposlední řadě masáž Tui Na rovněž zlepšuje kvalitu a pružnost kůže.

Masáže Tui Na jsou nepostradatelnou součástí čínské tradiční medicíny. Stejně jako akupunktura, fytoterapie či dietetika je i Tui Na plnohodnotnou léčebnou disciplínou a na lékařských fakultách tvoří studijní obor, je praktikována v mnoha nemocnicích tradiční čínské medicíny.

Michal Ďuro

Už v mládí ho zdravotní problémy přivedly k učiteli taoistického kláštera v Shaolinu, který mu jako zázrakem pomohl. Od mistra ShiFu Shi DeLon se potom začal učit. Pod jeho vedením studoval taoistickou alchymii (neikung, qi gong a taoistickou meditaci).

Po několik dalších let byl jeho přímým žákem. Tuto tradici pak následoval i u jiných učitelů. Nakonec prošel pětiletým studiem na 1. škole tradiční čínské medicíny TČM a začal působit na klinice čínské medicíny jako lékař. Přitom s obrovským úspěchem vedl hodiny Qi gongu, které doslova měnily život jeho pacientům i jeho žákům.

Dnes kvůli své časové vytíženosti vede semináře spíše výjimečně a věnuje se převážně svým individuálním klientům.

Dílna je intenzivní a probíhá ve dvou částech: 10. – 11. října, 14. – 15. listopadu, vždy od 9 do 18h.

Cena 8 540 Kč Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 3 540 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na