Vzdušné kořeny

pohybově – taneční retreat v podhorské krajině

1. – 10. července 2021

Osvobození dynamiky těla, pohyb na zemi i ve vzduchu, koordinace v letu a kontaktní improvizace. Intenzivní tanečně-pohybový retreat učí lepšímu využití orientačních mechanismů těla. Trénuje tělo i mysl, aby lehce plynuly mezi zemí a vzduchem, v polohách horizontálních, vertikálních i obrácených. Aktivuje méně používané části těla a méně používané způsoby myšlení. Poznáte svou schopnost rozvíjet se, regenerovat a nabíjet se v pohybu.

Výsledkem je pohyb zakořeněný kdekoli v prostoru, postupně ve svém průběhu zachycovaný na imaginárních místech a v imaginárních směrech. Pohyb který osvobozuje tělo od námahy, přináší ve svém toku úchvatné smyslové vjemy a vyvolává euforické stavy mysli.

Zpocení, se zrychleným dechem a zářícíma očima budeme pronikat do tajů těla v pohybu, Budeme se cítit v kontaktu s tělem víc, než si dokážete představit. Mluvit tělem, prožívat jím, rozvíjet ho a učit, objevovat veškerou jeho inteligenci v pohybu, probouzet smysly a udržovat fyzické pohodlí.

Dotkneme se potenciálu mysli a těla. Dostaneme se mimo logiku a limity… v pohybu, v tanci, v kontaktu s partnerem.

plán dne

Ráno se budeme probouzet skrze doteky, vedení, manipulaci a zkoumání pohybových vlastností těla, dopoledne kosti v letu – současný tanec na zemi i ve vzduchu, odpoledne kontaktní improvizace a džemování. Večer masáže, hlazení, pohádky a procházky.

komu

Určeno všem pohybovým nadšencům, zejména těm, kteří mají zálibu v kontaktní improvizaci, současném tanci, ale i jiných pohybových formách a dychtí vykročit za hranice. Pro ty, kdo chtějí důvěřovat a vydat se dál, než sahá pouhá představivost. Ponořit se do moudrosti obsažné v naší krvi a nervech. Projít procesem, který nás promění.

Zita Pavlištová

Učí kontaktní improvizaci, tanec a pohybovou práci s tělem. Předává umění pohybu, který přináší pocit lehkosti, obratnosti, síly a okouzlení. S ní poznáváte, že fyzická aktivita přináší spoustu energie, je-li v ní správně zapojena mysl a jsou-li představivost a fyzické vnímání rozvinuté. Její hodiny spojují radost z pohybu, hru a fantazii, rozvíjejí cilivost smyslů a jejich využití k lehkému pohybu bez námahy.

Pohyb je pro ní nejen způsob jak se vyjádřit ale především jak komunikovat s ostatními. Stát se vnímavým a umět číst záměry, rozhodovat se a měnit svá rozhodnutí v každé minutě, nebát se chyb. Při práci s ní překonáváte hranice a nezadržitelně se učíte, objevujete nové pohledy na tělo, na sebe a na svět. Vyzývá vás k novým věcem a hledá cesty jak rozvinout vaše schopnosti a cítit u toho radost, potěšení a touhu hledat dál.

Michal Turek

Svoji hrou a zpěvem nám pomůže objevovat rozličné nálady a odstíny nálad. Jeho hudba odráží náš vnitřní tělesný pocit. Bude hrát při společném pohybovém džemování a doprovázet nás na cestě všech variant pohybu. Svým hlasem i pomocí nástrojů: cello a elektrická kytara nám pomáhá znovu a znovu vytvářet neopakovatelnou harmonii těla a zvuků v čase.

Toto vše se bude odehrávat v podhůří Orlických hor, v domě zvaném Žíl na obrovské louce u lesa. Jedete sem vlakem nebo autobusem. Nejbližší zastávky: Pěčín, Javornice – Přím, Rychnov nad Kněžnou. Adresa: Přím 33, Javornice, GPS 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní: příjezd ve čtvrtek dopoledne, odjezd v sobotu odpoledne.

Cena dílny je 9 500 Kč při platbě zálohy 3 500 Kč do 15. června. Poté je cena 10 500 Kč.

Ubytování 2 700 Kč. Po dohodě lze kompenzovat část nebo celou tuto částku prací na plantážích.

Jídlo 3 000 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na