Vzdušné kořeny - letní dílna tance a kontaktní improvizace

pohybově – taneční retreat v podhorské krajině

1. – 10. července 2022

Osvobození dynamiky těla, pohyb na zemi i ve vzduchu, koordinace v letu a kontaktní improvizace. Intenzivní tanečně-pohybový retreat učí lepšímu využití orientačních mechanismů těla. Trénuje tělo i mysl, aby lehce plynuly mezi zemí a vzduchem, v polohách horizontálních, vertikálních i obrácených. Aktivuje méně používané části těla a méně používané způsoby myšlení. Poznáte svou schopnost rozvíjet se, regenerovat a nabíjet se v pohybu.

Výsledkem je pohyb zakořeněný kdekoli v prostoru, postupně ve svém průběhu zachycovaný na imaginárních místech a v imaginárních směrech. Pohyb který osvobozuje tělo od námahy, přináší ve svém toku úchvatné smyslové vjemy a vyvolává euforické stavy mysli.

Zpocení, se zrychleným dechem a zářícíma očima budeme pronikat do tajů těla v pohybu. Budeme se cítit v kontaktu s tělem víc, než si dokážete představit. Mluvit tělem, prožívat jím, rozvíjet ho a učit, objevovat veškerou jeho inteligenci v pohybu, probouzet smysly a udržovat fyzické pohodlí.

Dotkneme se potenciálu mysli a těla. Dostaneme se mimo logiku a limity… v pohybu, v tanci, v kontaktu s partnerem.

plán dne

Ráno se budeme probouzet skrze doteky, vedení, manipulaci a zkoumání pohybových vlastností těla, dopoledne kosti v letu – současný tanec na zemi i ve vzduchu, odpoledne kontaktní improvizace a džemování. Večer masáže, hlazení, pohádky a procházky.

komu

Určeno všem pohybovým nadšencům, zejména těm, kteří mají zálibu v kontaktní improvizaci, současném tanci, ale i jiných pohybových formách a dychtí vykročit za hranice. Pro ty, kdo chtějí důvěřovat a vydat se dál, než sahá pouhá představivost. Ponořit se do moudrosti obsažné v naší krvi a nervech. Projít procesem, který nás promění.

Zita Pavlištová

Učí kontaktní improvizaci, tanec a pohybovou práci s tělem. Předává umění pohybu, který přináší pocit lehkosti, obratnosti, síly a okouzlení. S ní poznáváte, že fyzická aktivita přináší spoustu energie, je-li v ní správně zapojena mysl a jsou-li představivost a fyzické vnímání rozvinuté. Její hodiny spojují radost z pohybu, hru a fantazii, rozvíjejí cilivost smyslů a jejich využití k lehkému pohybu bez námahy.

Pohyb je pro ní nejen způsob jak se vyjádřit ale především jak komunikovat s ostatními. Stát se vnímavým a umět číst záměry, rozhodovat se a měnit svá rozhodnutí v každé minutě, nebát se chyb. Při práci s ní překonáváte hranice a nezadržitelně se učíte, objevujete nové pohledy na tělo, na sebe a na svět. Vyzývá vás k novým věcem a hledá cesty jak rozvinout vaše schopnosti a cítit u toho radost, potěšení a touhu hledat dál.

Štěpán Jelínek alias Pan

Miluje improvizaci. V životě, v tanci a především v hudbě. Zaposlouchává se do ticha a prostoru. Odevzdává se. Zapomíná na čas. Chytá prach z motýlích křídel. Pohybuje se nejvíce v černo-bílé krajině klavíru, ale připojuje se také hlasem, perkusemi, flétnou a to vše propojuje ve smyčkách do proměnlivé atmosféry. Pro tanec hraje nejraději, neboť hudba která vzniká, je tvořena společně.

Toto vše se bude odehrávat v podhůří Orlických hor, v domě zvaném Žíl na obrovské louce u lesa. Jedete sem vlakem nebo autobusem. Nejbližší zastávky: Pěčín, Javornice – Přím, Rychnov nad Kněžnou. Adresa: Přím 33, Javornice, GPS 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní: příjezd v pátek dopoledne, odjezd v neděli odpoledne.

Cena dílny 10 800 Kč.

Ubytování 4050 Kč. Po dohodě lze kompenzovat část nebo celou tuto částku prací na plantážích.

Jídlo 4 050 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na