Džemy kontaktní improvizace

pátek 20:00 – 22:00

Hudba a tanec zvaný kontaktní improvizace, naslouchání si a inspirace. Chceme se setkat, ovlivnit se, ponořit se a vnímat, jak prožitky rezonují v těle. Spolu s hudbou naplnit prostor.

​Jam je splývání nálad a příběhů, které přineseme do společného prostoru. Jam to spousta těl a vír pohybů. Nezáleží na tom, odkud právě přicházíme a kolikrát jsme již tančili. Je to jako procházka vnitřní krajinou a opatrné ladění s krajinami druhých.

Podlaha láká všechny, kdo v sobě mají duši tanečníka. Kdo chtějí praktikovat principy kontaktní improvizace. Kdo chtějí zkoumat, objevovat a hrát si. Hrát si a vidět, jací jsme.

Spolu s námi tu improvizují i hudebníci. Hudba je nám rovnoceným partnerem. Živí se naším tancem, inspiruje se jím a souzní s tím, co je právě ve vzduchu….

Anna Ruth

Zpěv, looper.

Petr Mazoch

Banjo, xyolofon, klavír, kytara.

Anna Štěpánová

Smyčcové hudboplochy plné expresivního zpěvu. Dlouhé horizonty, za nimiž lze tušit náhlou proměnu. Hudební krajina, v níž se situace nezadržitelně vyvíjí. Svěží houslový impresionismus propůjčuje nádech všemu, co se v tanci odehrává.

Irena a Vojtěch Havlovi

Hudba jakoby se vás dotýkala zevnitř. Dvě violy tančí s vámi prostorem a zní ve vás, vedou vás, hladí a vy se stáváte chvíli proudem, chvíli náladou, dalším z nástrojů. Hudba, která byla dávno ve vás, zní teď, dává vám sílu, dávno ji znáte a most z pavučin… z očí do očí… cítíte je a oni cítí vás… vibrace, tón, zvuk…

Antonia Nyass

Hlas, který rozeznívá ticho. Noří se z prostoru a hledá sám sebe. Plný, silný, kovový, a zase téměř šepoty sotva tušené. Jako by času propůjčoval plynutí a spolu s pohybem splýval ve vlnách.

Cena 300 Kč

Rádi byste se zúčastnili tohoto setkání? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na