Džemy kontaktní improvizace

pátek 20:00 – 22:00

Hudba a tanec zvaný kontaktní improvizace, naslouchání si a inspirace. Chceme se setkat, ovlivnit se, ponořit se a vnímat, jak prožitky rezonují v těle. Spolu s hudbou naplnit prostor.

​Jam je splývání nálad a příběhů, které přineseme do společného prostoru. Jam to spousta těl a vír pohybů. Nezáleží na tom, odkud právě přicházíme a kolikrát jsme již tančili. Je to jako procházka vnitřní krajinou a opatrné ladění s krajinami druhých.

Podlaha láká všechny, kdo v sobě mají duši tanečníka. Kdo chtějí praktikovat principy kontaktní improvizace. Kdo chtějí zkoumat, objevovat a hrát si. Hrát si a vidět, jací jsme.

Spolu s námi tu improvizují i hudebníci. Hudba je nám rovnoceným partnerem. Živí se naším tancem, inspiruje se jím a souzní s tím, co je právě ve vzduchu….

Anna Ruth

Zpěv, looper.

Petr Mazoch

Banjo, xyolofon, klavír, kytara.

Michal Turek

Violoncello a elektrická kytara. Má velkou škálu poloh a tváří, pohybuje se v nich plynule i náhle. Překvapuje, proměňuje, zkoumá. Cítí rytmus, co vychází kdo ví odkud. Vydává se cestou intuice, vrhá svůj hlas a nepřebírá slova. Otvírá vás hudbě a láka si hrát.

Anna Štěpánová

Smyčcové hudboplochy plné expresivního zpěvu. Dlouhé horizonty, za nimiž lze tušit náhlou proměnu. Hudební krajina, v níž se situace nezadržitelně vyvíjí. Svěží houslový impresionismus propůjčuje nádech všemu, co se v tanci odehrává.

Irena a Vojtěch Havlovi

Hudba jakoby se vás dotýkala zevnitř. Dvě violy tančí s vámi prostorem a zní ve vás, vedou vás, hladí a vy se stáváte chvíli proudem, chvíli náladou, dalším z nástrojů. Hudba, která byla dávno ve vás, zní teď, dává vám sílu, dávno ji znáte a most z pavučin… z očí do očí… cítíte je a oni cítí vás… vibrace, tón, zvuk…

Antonia Nyass

Hlas, který rozeznívá ticho. Noří se z prostoru a hledá sám sebe. Plný, silný, kovový, a zase téměř šepoty sotva tušené. Jako by času propůjčoval plynutí a spolu s pohybem splýval ve vlnách.

Štěpán Jelínek alias Pan

Miluje improvizaci. V životě, v tanci a především v hudbě. Zaposlouchává se do ticha a prostoru. Odevzdává se. Zapomíná na čas. Chytá prach z motýlích křídel. Pohybuje se nejvíce v černo-bílé krajině klavíru, ale připojuje se také hlasem, perkusemi, flétnou a to vše propojuje ve smyčkách do proměnlivé atmosféry. Pro tanec hraje nejraději, neboť hudba která vzniká, je tvořena společně.

Cena 300 Kč

Rádi byste se zúčastnili tohoto setkání? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na