Shintaidó - cesta k novému tělu

úterý 16:15 – 17:55

11 lekcí v období 9. dubna – 25. června

Pozoruhodný systém fyzického a duševního tréninku, který v 60. letech minulého století vyvinuli v Japonsku mistři bojových umění. Není však určeno k boji či sebeobraně. Je to tělesné pohybové cvičení, které dokáže zlepšit vaše zdraví, harmonicky vás propojit s přírodou, otevřít vás novým výzvám. Shintaido uvolňuje tělo, rozšiřuje dech a otevírá srdce. Pomáhá vám růst a hledat inspiraci ať jsou váš věk a fyzická kondice jakékoli.

Pohyby Shintaidó jsou v zásadě jednoduché, avšak pokud jsou prováděny s náležitou pozorností, mají hluboké pozitivní účinky na tělo, mysl a ducha, Shintaido bylo vytvořeno, aby vám pomohlo probudit váš nevyužitý potenciál a umožnilo vám žít zdravější a naplněnější život. Používá k tomu tělesný pohyb – nástroj, který je k dispozici všem.

Prostorné a expanzivní pohyby aktivuji sílu v těle a dovolují vnímat krásu pohybu a svobodu ducha. Proto se právem toto cvičení přirovnává k meditaci a k uměleckému dílu, které vytváříme sami anebo společně s ostatními. Jeho léčivá síla obnovuje nejen tělo, proudění energie ale i duši. Je v něm obsažena láska k životu i sobě samým.

Shintaido nabízí obrovskou škálu možností. Někdy cvičíte sami, jindy s partnerem a nebo ve skupině. Cvičení přecházejí od pomalých a meditativních k rychlým a energickým. Obsahuje formy od jednoduchých a elegantních po složité a náročné. Díky tomu vám Shintaido nabízí vždy novou úroveň zkoumání a nové oblasti, do nichž můžete pronikat.

Jeho systém Hra s energií a prostorem využívá různé formy cvičení, které umožní rozvíjet fyzickou kondici, flexibilitu, koordinaci a rovnováhu a vědomí těla. Pěstují v nás otevřenost, komunikaci a přirozenou vnitřní sílu. Zároveň vám pomohou uvolnit napětí, stres a bloky v těle i mysli. Je to praxe, která pomáhá léčit škody, které na nás civilizace napáchala, překonat překážky vzájemného porozumění; a žít lepší a zdravější život. Jednoduše to zkuste a pokračujte tak dlouho, jak to bude možné. Osvěžující účinek Shintaida vás nemůže minout. Brzy ucítite, jak ve vás roste nová síla a energie.“

David Franklin (USA)

Pro mnohé své žáky se tento učitel stal přítelem i inspirací, někým, kdo dokáže předávat umění Shintaidó v jeho celé obrovské šíři. Jako umělec byl inspirován svobodou, sílou, hloubkou i krásou Shintaidó, v němž odhalil nejen skvělou tělesnou praxi, ale také umělecké vyjádření, cvičení které vrací přirozené zdraví, cestu sebepoznání a duchovní transformaci. Šintaidó studoval Spojených státech, Japonsku, Francii a Anglii, setkal se s jeho zakladateli a pronikal do jeho podstaty více než 20 let a vedl workshopy po celém světě. Je instruktorem 4. třídy a praktikuje toto umění jako způsob, který pomáhá projevit se tělem a komunikovat prostřednictvím pohybu s ostatními.

Jeho styl výuky je jemný, hravý a podpůrný. Ty s nimiž pracuje vede k tomu, aby si našli svůj vlastní přístup k tělu a vlastní způsob bytí. Pomáhá svým žákům rozvinout jejich fyzický, duševní a duchovní potenciál. Žít radostnější a harmoničtější život. Jeho cílem je pomoci lidem objevit radost a sílu které jsou obsaženy v pohybu, rozvíjet jejich kreativitu a komunikaci, harmonizovat jejich tělo, mysl a ducha a propojit je s přírodou a duchovním světem.
David je také uznávaným a oceňovaným umělcem v oblasti videa, grafiky a performance, ale také básníkem a spisovatelem. Jeho doménou jsou pohybový projev, somatika (Shintaido, tchaj-ťi, šiacu), film, video, digitální média, experimentální divadlo a mezikulturní spolupráce.

Kurz probíhá v češtině, v případě zájmu s překladem do angličtiny.

Cena 4 670 Kč za 11 lekcí v období 9. dubna – 25. června 2024 (lekce není 7.5.). Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1170 Kč.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na