Feldenkraisova metoda - cyklus šíření pohybu z pánve

úterý 18:05 – 19:05

7 lekcí v období 12. března – 30. dubna 2024

Ucelený cyklus Feldenkraisovy metody se zaměří na pocit volnosti v oblasti pánve. Lépe si uvědomíme vlastní pánev i to, jak její pohyb souvisí s dalšími částmi těla. Při správném pohybu je pánev v souhře s celým tělem, dodává nám větší volnost a dokonce zlepšuje dýchání. Využijeme pánev k podpoře a získání přirozené stability, síly a jistoty. Zlepší se symetrie chůze, budeme lépe uzemnění a zvýší se pocit našeho bezpečí. Docílíme větší lehkost a radost ze spontánního pohybu.

Speciální druh takových podnětů budeme tělu a pánvi dodávat na tomto intenzivním cyklu Feldenkraisovy metody. Jedná se o pohyby, které svou jemností a pomalostí promlouvají přímo k pohybovým vzorcům a bezprostředně působí kladné změny v naší nervové soustavě. Tím dáme své pánvi možnost opět rozšířit svůj rozsah pohybu, odlehčíme našim kloubům a svalům a umožníme jim opětovnou regeneraci, což kromě značné volnosti pohybu povede také ke zmírnění případné bolestivosti a znovunalezení radosti aktivního života v pohybu.

Na semináři:

  • vnesete do oblasti pánve hlubší pocit uvolnění
  • umožníte ostatním částem těla, aby fungovala s pánví ve vzájemné souhře
  • objevíte díky uvolnění pánve novou lehkost chůze
  • naučíte se pohybovat s minimálním potřebným úsilím
  • objevíte pohyb který šetří okolní klouby a pohybový aparát, dovoluje regeneraci a zmírňuje bolest
  • vnesete do své pánve více pružnosti, lehkosti a živosti
  • na úrovni nervové soustavy přenastavíte své pohybové vzorce, abyste nový způsob pohybu přijali za svůj a nemuseli ho udržovat vědomě

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Lekce se konají v Praze.

Cena 3 470 Kč za cílenou sérii sedmi večerů v období 12. března – 30. dubna (kromě 26.3.). Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 970 Kč.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na