Feldenkraisova metoda - lehkost vychází z nohou

víkend 22. – 23. ledna 2022

Feldenkraisova metoda nás vede k lepšímu uvědomování vlastního těla, vytváří nové vzorce pohybu a pomáhá odbourávat staré stereotypní návyky. Prostřednictvím sekvence konkrétních pohybů zlepšujeme nejen své pohybové schopnosti, ale i celkovou kvalitu našeho fungování.

Tuto dílnu zaměříme především na nohy a jejich plné využití ke zvýšení pružnosti a ohebnosti celku. Nohy nám zajišťují stabilitu a určují postoj celého těla. Postavení nohou má úzkou souvislost s držením jednotlivých částí těla. Pochopíme, jaké to je stát nohama pevně na zemi, uvědomíme si, jak nohy ovlivňují kvalitu našeho pohybu. Naučíme se cítit a vnímat jak rozmanitost vztahů a souvislostí nohou s jednotlivými částmi těla. Zažijeme pevné ukotvení a při němž cítíme lehkost a uvolnění. Naše pohyby se postupně stanou více vědomé a budou snazší a přirozenější.

O metodě

Kromě celkového uvolnění, snadnějšího dýchání a přirozenějšího postoje přináší tato metoda i lepší koordinaci pohybů, větší ohebnost a lepší schopnost soustředění. Pomalé tempo vleže na zemi, časté odpočinky mezi pohyby, minimální a ty nejjemnější pohyby, to vše zlepší a zefektivní naši schopnost používat tělo. Pomáhá snižovat stavy bolesti, stresu, fyzických a neurologických omezení.

Metoda je na celém světě vyhledávaná tanečníky, muzikanty, zpěváky, ale je vhodná pro všechny nezávisle na věku nebo fyzické kondici. Je určena každému, kdo si přeje pohybovat se a žít s větší lehkostí a rovnováhou.

Většina praxe bude probíhat v leže. Pohyb nebude klasickým cvičením, ale prozkoumáváním z hlediska našeho prožitku, vnímání. Pohybem budeme komunikovat sami se sebou, pod vedením lektorky, která slovně směřuje naši pozornost k nám samotným. S pomocí sekvence konkrétních pohybů se učíme citlivě přistupovat ke svému tělu s vědomou pozorností. Díky schopnostem našeho mozku vytvářet nová spojení měníme i naše vnímání, prožívání a myšlení.

Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).

Dílna je intenzivní: sobota 10:00 – 17:00 a neděle 10:30 – 17:30, je otevřená všem bez ohledu na věk, zkušenosti či aktuální pohybové možnosti.

Cena 3 520 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 920 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na