Feldenkraisova metoda - vyvážení skrze pánev

úterý 18:10 – 19:10

4 lekce v období 3. – 24. května

Pánev je klíčové místo, křižovatka směrů a sil, které procházejí tělem. Poznáme své tendence v tom, jak pánví pohybujeme a objevíme mnohokrát více pohybových cest, které máme k dispozici. Často je to právě pánev, která nás v pohybu svazuje a je to pánev, díky níž se dokážeme napětí a tíhy zbavit.

Pánev je zdroj pohybu a místo kde se díky nejrůznějším jemným pohybům kompenzuje zatížení zad, nohou, kolen a kotníků, nebo ramen. Cvičení Feldenkraisovy metody zaměřená na pánev působí téměř zázračně na různá napětí v těle, odlehčí i vzdáleným částem, které drží napětí nebo jsou naopak příliš namáhány. Zaměříme-li své vnímání na pánev, každý nově objevený jemný detail její artikulace znamená pro celé tělo obrovskou proměnu k lehkosti, pružnosti a svobodě. Jemnost a citlivost pánve přispívá i k efektivnímu přenosu sil a znásobí naší sílu.

Práce s pánví je překvapivá i po mnoha letech praxe. Šíří se všemi směry a odráží se v celém těle.

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Lekce se konají v Praze.

Cena 1 980 Kč za cílenou sérii čtyř večerů ve dnech 3. – 24. května. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 480 Kč.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na