Hlasonauti

čtvrtek 18:00 – 20:00

18. ledna – 28. března 2024

Lekce pro ty, kdo chtějí pochopit širší souvislosti hlasu, prozkoumat spojení prostoru a mysli s kvalitou hlasového projevu a jemnými odstíny hlasu.

Zpěvačka a improvizátorka Antonia Nyass vás zasvětí do hlasové tvorby ve skupině, do práce s rytmy a vícehlasy za účelem vytvoření živého zvukového obrazu. Učíte se umění zachytit píseň hlasem i tělem, získáváte schopnost naslouchat, živit píseň a nechat ji růst ve skupině, sledovat její proměny jako proud tekutého stříbra…

Zažijete alchymii v níž se vzájemně proplétají linky jednotlivých hlasů, splývají v harmonii a spolu s pohybem vytváří zvukovou dynamickou krajinu. Antonie využívá ve svém vedení zkušenosti z různých hlasových seskupení, které v minulosti založila a nebo v nich sama působila. Celou svojí tvorbou připomíná pradávné spojení pohybu a hlasu, které umocňuje sílu prožitku, dotýká se nejhlubších míst a dává hlasovému projevu delikátní příchuťě.

Kurs je zároveň první fáze projektu, který předpokládá vznik unikátního sboru. Společná souvislá práce připravuje základnu pro toto budoucí hlasově pohybové těleso, v němž se pohyb mísí se zvukem a stává se součástí písní.

Tóny se spojují s přirozeným pohybem těla, tělo se uvolňuje do proudu tónů. Tančící píseň zní prostorem, stává se řekou. Pohyb těla odstraňuje překážky, bránící průchodu hlasu. Používáme všechny rozměry hlasu. Hledáme jeho nové zdroje v pohybujícím se těle. Objevujeme přirozené souvislosti mezi tělem, hlasem a prostorem.

​Práce s hlasem, rytmem, pohybem a emocemi nás v neskonalém uvolnění udržuje bdělé. Prohlubuje naší ryzí osobnost. Aktivuje myšlení a velmi rychle zlepšuje soustředění a paměť. Vše co zde objevíme, ukotvíme, rozvineme, má blahodárný vliv na různé další oblasti našeho života.

Skupina bude pracovat jako uzavřená, aby byla více kompaktní a společná práce měla rychlejší spád.

Antonia Nyass

Skladatelka, hudebnice, zpěvačka, která celý svůj život tvoří, věnuje se práci s hlasem a rytmem. Je členkou acapelly Yellow Sisters a hlasově bubenického projektu Řeky a Atmosférický sbor. Věnuje se improvizovanému divadlu jako hudební složka představení Dámská hnízda Ester Kočičkové a Simony Babčákové. Je také členkou improvizovaného divadla NO A.

Ve svých projektech vede k vícehlasému zpěvu, kde zpěváci vytvářejí společnou skladbu, stávají se živým a proměnlivým celkem, naslouchají, zatímco zpívají a zpívají zatímco naslouchají. Antonia hudbou žije, hudbu skládá učí, tvoří a miluje. Kromě umění vyjadřovat se hlasem šíří nádherný, otevřený a dobrodružný přístup k životu.

Cena 5 920 Kč za celý kurz na období 18. ledna – 28. března 2024 (10 lekcí). Lekce se nekoná 7. března. Rezervace místa po úhradě zálohy 1 920 Kč.

Cena 5 420 Kč při platbě zálohy do 15. ledna.

Rádi byste navštěvovali tyto hodiny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na