KonTango džem

neděle 21. dubna 2024

19:00 – 21:00

Večerní taneční setkání pro všechny, kdo milují kontaktní improvizaci a argentinské tango. Jsou plná neodolatelné hudby a umožňují znovu a znovu objevovat taneční vášeň, otevřenost, citlivost a spontánní komunikaci těl. Zažijete pohybovou svobodu a poznáte, co to je vzplanout v tanci. Džemy, inspirované kontakt-impro-tango pohybovou syntézou Javiera Cury, otevřeme vždy krátkým úvodem, který vám pomůže probudit taneční smysly a lehce vás vtáhne do hry.

Kontaktní improvizace a tango, to je škála rozmanitých pohybů, které nejsou rutinní ani monotónní a jsou životně důležité pro naši pohodu. Poskytují také možnost používat dotek jako nástroj komunikace. Rozšiřují vnímání sebe sama i toho druhého. Umožní nám být tvůrčí, hraví a uzemnění a hledat cestu ke shodě.

Není potřeba mít žádné zkušenosti s těmito technikami a není třeba mít partnera. Budeme poznávat tanec jako organický účinný pohyb. Budeme živit proudění pohybu mezi námi a našimi partnery. Tvořit spolu pohybovou skladbu, která přesahuje každého z nás a zároveň nám oběma náleží. Oba ji ovlivňujeme nejprve bez ladu a teprve postupně se dobíráme k harmonii.

Anna a Vero

Anna je zkušená tanečnice, která po dlouhá léta studuje pohyb a tančí s Javierem Curou. KonTango ji učarovalo již před patnácti lety a od té doby je nedílnou součástí jejího tanečního světa. Těší se z každého setkání v pohybu, z každého nového objevu propojení a komunikace.
Vero si po letech somatiky a taneční improvizace přála zase tancovat v páru, a KonTango si ji svou hravostí a propojeností se zemí okamžitě získalo. Miluje tančit životem a lákat k tomu i ostatní.

“V čase mezi džemy, které vede Javier Cura nám všem chyběla možnost setkávat se. Tohle je možnost opět zažívat tu hravou atmosfěru a živit v sobě pohyb, který dává životu barvu a skvělou chuť. Ladit se navzájem, naslouchat sobě i druhým, nabízet nové impulzy, předávat a přebírat iniciativu, vést a následovat, prožívat příliv a odliv, nádech a výdech to vše zažívat v propojení se zemí a tím s kým právě tančíme. Nechat se překvapit zda nás hudba dovede k něžnému propojení, radostné hravosti, nebo dynamickému tanci a dramatickým pózám. Pro to všechno bude v našich večerech prostor, všechny polohy jsou vítány.”

Místo konání je Trojická 10, Praha.

Není nutné hlásit se v páru. Džem je otevřený všem bez ohledu na věk či pohybové zkušenosti.

Čas konání 19:00 – 21:00

Cena 300 Kč

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na