Trager® přístup - Úroveň 4

7. – 9. června 2024

Kurz Úrovně 4 mezinárodního Trager vzdělávacího programu je současnou verzí kurzu, který Milton Trager nabízel vystudovaným praktikantům, aby prohloubili své dovednosti, sebedůvěru a napojení. Součástí semináře jsou nové inspirativní způsoby práce na stolech a mentastické experimentování. Zažijete pojetí mentastiky blízké tomu, jak s ní pracoval sám Milton Trager. Gail zapracuje do obsahu kurzu také témata a otázky účastníků.

Před kurzem vás požádáme, abyste odpověděli na několik písemných otázek, které Gail umožní strukturovat obsah podle vašich priorit, pro vaše vlastní tělo a mysl a pro vaši profesionální praxi.

O metodě

Tato metoda překvapuje svými účinky bez snahy o rovnání či napravování. Klientovi místo toho zprostředkovává příjemné pocity pohybu bez námahy a rozvíjí jeho vnímání sebe sama. To v zápětí aktivuje schopnost těla zbavovat se bloků a napětí, uvolňovat se obnovovat rovnováhu.

Když trenér boxu poprvé dovolil svému sveřenci, aby ho namasíroval, ještě netušil, že v rukou Miltona Tragera se skrývá dovednost, která ohromí jeho a vzápětí dosáhne tak širokého věhlasu. Milton úspěšně aplikoval svůj přístup na kohokoliv, kdo o tom měl zájem (mezi nimi lidem trpícím dušností, astmatem, bolestí zad či roztroušenou sklerózou). Nakonec byl zájem o metodu tak veliký, že vyhověl prosbám, aby začal metodu učit.

Metoda je hravá a využívá a rozvíjí intuici. Nabízí možnost prozkoumat rozdíl mezi pouhým dotýkáním a vnímavou kvalitou doteku. Má dvě podoby – „tablework“ je práce terapeuta s klientem, při které terapeut klientovi zprostředkovává vjemy váhy, tlaku a pohybu. Během „mentastics” klient pracuje aktivně a vjemy mu přináší jeho vlastní pohyb.

Gail Stewart (USA)

Gail vyučuje disciplíny těla a mysli od roku 1971. V roce 1975 byla studentkou prvního výcviku Miltona Tragera a studovala pod jeho vedením až do jeho smrti v roce 1997. Vést semináře a kurzy Trager přístupu je pro ni stále radost! Má soukromou praxi v Berkeley v Kalifornii.

Gail bude ve čtvrtek před seminářem nabízet také individuální sezení. Termíny budou brzy otevřeny rezervacím.

Dílna je intenzivní: pátek až neděle 9:30 – 18:00. Po předchozí domluvě je možné přespání pro mimopražské účastníky.

Cena je 13 320 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 4 820 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na