Feldenkraisova metoda - všestranný efekt pohyblivosti žeber

online kurz

pondělí 18:00 – 19:00

6 lekcí v období 29. dubna – 3. června

Jemné, pozorné a citlivé cvičení Awareness Through Movement® zaměřené na pohyblivost žeber může radikálně proměnit váš pocit ze sebe sama, vaše dosavadní představy o svých pohybových možnostech a zázračně rozvinout vaše schopnosti. Nová online série šesti večerů, v nichž poznáte Arlyn Zones (USA), jednu z nejzkušenějších a nejoblíbenějších učitelů Feldenkraisovy metody® na světě, která v Praze od října povede čtyřletý Profesionální výcvik Feldenkraisovy® metody.

Projdete řadou lekcí, které mají podivuhodný efekt na většinu z nás, protože pohyby žeber pro nás obvykle zůstávají “neobjevenou zemí“. Prostě, aniž bychom si toho byli vědomi, máme pevné představy o funkci hrudního koše, a ty upřednostňují velmi omezený počet možností. Přitom žebra jsou schopna velkého repertoáru pohybů: otáčení, kroucení, skládání, vyklenutí, ohýbání jako harmonika, rolování do strany a mnoho dalších kombinací těchto pohybů. Pokaždé když v lekcích objevíme nový způsob nebo směr pohybu žeber cítíme s údivem, jak výrazný to má účinek na jiné části, oblasti a funkce těla.

Pohyblivost hrudního koše ovlivňuje doslova vše: převalování se do sedu, dýchání, hladký uvolněný pohyb v kolenou a kyčlích, snadnou chůzi po schodech nahoru a dolů, ale také spánek, natahování se pro věci, plavání, lehkost chůze, udržování rovnováhy, a vůbec celkový pocit pohodlí…. Čím více možností pohybu žeber a způsobů dýchání si dokážeme připustit a prozkoumat, tím se zvětšuje naše přizpůsobivost a tím snadnější je náš pohyb životem.

Přidáte-li se k nám, v této sérii Awareness Through Movement zjistíte, jak pohyblivější hrudník může ovlivnit nejen vaši schopnost pohybu, ale také způsoby myšlení, cítění a vnímání sebe sama.

O metodě

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Arlyn Zones (USA)

Arlyn se věnuje Feldenkraisově metodě od roku 1977 a s Dr. Moshé Feldenkraisem absolvovala jeho poslední výcvik, který ve svém životě vedl. V praxi byla aktivní a úspěšná ve všech směrech. Její zkušenosti zahrnují více nežli 35 letou soukromou praxi pro dospělé, děti i kojence s nejrůznějšími fyzickými i neurologickými obtížemi, kteří hledají pomoc a zlepšení. Vede workshopy feldenkraisovy metody pro zdravotníky, výkonné umělce a širokou veřejnost a také nabízí postgraduální semináře pro praktikanty Feldenkraisovy metody.

V roce 1995 se stala trenérem Feldenkraisovy metody a od té doby vyučovala na více než stovce tréninků po celém světě, mnohé z nich vedla jako řídící učitel. Hodně učila v Evropě, Kanadě, Austrálii, USA a Jižní Americe. Své vlastní programy vedla především v Evropě a Severní Americe.

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Seminář probíhá online na platformě Zoom a je otevřen všem bez nutnosti předchozích zkušeností.

Seminář bude probíhat v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

Každá lekce bude vždy po dobu 7 dní pro účastníky dostupná ke zpětnému shlédnutí.

Doplňující informace včetně údajů pro připojení vám přijdou nejpozději den před začátkem emailem. Pokud byste zprávu neviděli, zkontrolujte si záložky promo akcí, spam a případně se nám ozvěte na 723 078 959.

Cena 3 320 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 29. dubna – 3. června, vždy v pondělí 18:00 – 19:00. Kurzovné se hradí předem na účet.

Cena 2 820 Kč při úhradě kurzovného do 22. dubna.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na